Komfortowa przestrzeń w Śródmieściu Gdyni.
Nagrodzone Prestiżową Nagrodą European Property Awards 2021-2022
Wśród nich prym wiodą dyscyplina i umiar oraz takie projektowanie, które zaspokaja ludzkie potrzeby. Nie tylko te związane z codziennością współczesnego życia. Również te, dzięki którym dotyka ono pełni: potrzeby prostoty, spójności, komfortu, piękna i harmonii. Inwestycja stanowi swoistą enklawę w centrum miasta: zrównoważona, gościnna dla ludzi i zieleni, spowalniająca nurt miejskiego życia, otwarta na tu i teraz.
Wraz z rozpoczęciem realizacji inwestycji Bank Polski 1929, nad zbiegiem ulic 10 Lutego i 3 Maja rozpoczęła się żywa rozmowa teraźniejszości z przeszłością. Wybrzmiewają w niej marzenia budowniczych słonecznego miasta, duma ze spójności Gdyni, wysokie standardy wyznaczone przez kunszt Stanisława Filasiewicza – twórcy imponującej bryły historycznego Banku – oraz współczesne wyzwania w tworzeniu przestrzeni do życia.
Dzięki inwestycji Bank Polski 1929 i wpisanej w nią rewitalizacji historycznego budynku, Gdynianie mogą odkrywać piękno nowych, imponujących fasad bankowego kompleksu: neorenesansowego Banku i współczesnego modernistycznego gmachu.
Z zewnątrz dostojny i monumentalny. Jego jasną, intensywnie przeszkloną elewację uważnie wkomponowaliśmy w znakomite pod względem architektonicznym otoczenie. Modernistyczna bryła apartamentowca prowadzi dumny dialog z główną linią stylistyczną reprezentacyjnej ulicy Gdyni.
W murach dumnych kamienic pulsuje tętno międzywojennego rozmachu. Oszczędne w wyrazie modernistyczne fasady kryją przestrzenie zachwycające elegancją i komfortowym wykończeniem.
To tu właśnie nabiera rozmachu inwestycja Bank Polski 1929:
apartamenty w nowoczesnym gmachu inspirowanym modernizmem oraz hotel i restauracja we wnętrzach historycznego bankowego pałacu.
Od 1929 roku roztaczał wokół siebie blask stabilności i dobrobytu, przyciągając ludzi o śmiałych marzeniach. Obrotowymi dębowymi drzwiami kierował ich przez marmurowy westybul do olśniewającego piano nobile. Tu, pod krzyżowym sklepieniem, wspartym na smukłych kolumnach, materializowały się setki odważnych, dalekosiężnych pomysłów gdyńskich przedsiębiorców i inwestorów.
Wewnątrz – przed tym, kto przekroczy jego drzwi – otwiera się cicha, intymna przestrzeń elegancji i komfortu, przenosząca w czasy międzywojnia, gdy w gdyńskim funkcjonalizmie pojawił się nurt luksusowy. Doświadczone oko z satysfakcją dostrzeże elementy stylu art déco – znak powinowactwa z historyczną częścią kompleksu.
apartamentów 29 m2 – 117 m2
lokale usługowe 65 m2 – 323 m2
kondygnacji nadziemnych
kondygnacje podziemne + 65 miejsc parkingowych