KAMPANIA PROMUJĄCA BALTIQ PLAZA NAGRODZONA EFFIE - Moderna
16211
post-template-default,single,single-post,postid-16211,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,vertical_menu_enabled,qode-title-hidden,side_area_uncovered_from_content,qode-theme-ver-10.1.1,wpb-js-composer js-comp-ver-5.0.1,vc_responsive

KAMPANIA PROMUJĄCA BALTIQ PLAZA NAGRODZONA EFFIE


Gdyńska agencja marketingowa Whizbrand, która opracowała oraz Moderna Investment jako jej klient, zwyciężyły w prestiżowym konkursie Effie Awards 2015 na najefektywniejszą kampanię komunikacji marketingowej w roku 2014, w kategorii “Limited Budget” (“ograniczony budżet”).  To pierwsza w historii całego konkursu nagroda dla kampanii inwestycji mieszkaniowej.

Nagrodzona Srebrną Statuetką Effie kampania to “QULTOWA” realizowana dla inwestycji mieszkaniowo-usługowej BALTIQ PLAZA przy głównej gdyńskiej ulicy: Świętojańskiej. To właśnie ta ulica stała się główną bohaterką kampanii. Najpierw pojawiły się w Trójmieście bilbordy z tajemniczymi określeniami: Qultowa, Qulinarna, Qunsztowna, Qulturalna i Qupiecka. W kolejnym etapie kampanii słynną handlową ulicę Gdyni zestawiono z najbardziej znanymi ulicami handlowymi na świecie, np. Fifth Avenue, La Rambla, Oxford Street, Ku?damm. Następnie zaproszono mieszkańców na interaktywny “Spacer po Świętojańskiej” i wydano specjalnie opracowaną książkę “Qultowa Gdynia Świętojańska”, opowiadającą o historii, teraźniejszości i przyszłości najbardziej znanej gdyńskiej ulicy.

“Stawiamy na prestiżowe inwestycje dla wymagających klientów, a te wymagają wyjątkowego podejścia. Deweloper nie musi kojarzyć się tylko z wizualizacją inwestycji i hasłem “apartamenty nad morzem tylko za “X” złotych za metr kwadratowy”. Kampanią “QULTOWA” pokazujemy, że komunikacja marketingowa może przemawiać do wyobraźni, wpisywać się w energię miejsca, współgrać z dumą mieszkańców, w tym przypadku gdynian. Statuetka Effie Awards cieszy nas tym bardziej, że konkurowaliśmy z przedsięwzięciami o zasięgu ogólnopolskim. Pokazaliśmy, że lokalne działania też mogą być i efektowne, i efektywne – mówi Adam Małaczek, Prezes Zarządu Moderna Investment. Marcin Więckowski, zarządzający Whizbrand Group, dodaje: – To dla nas niezwykle cenna i ważna nagroda. Dysponując niewielkim budżetem, trzeba wykazać się nie lada kreatywnością i konsekwencją, by kampania była efektywna i by wymiernie wspierała cele sprzedażowe. W przypadku kampanii “QULTOWA” o efektywności świadczy 80 proc. sprzedanych w BATLIQ PLAZA mieszkań w pierwszym roku od rozpoczęcia budowy. Takie wyzwania to woda na młyn dla naszego zespołu, bo jedną z naszych zasad jest właśnie budowanie na ograniczeniach.

W tegorocznym konkursie jury przyznało 49 nagród – nagrodę Grand Prix oraz 9 złotych, 20 srebrnych i 19 brązowych Effie. W kategorii “Limited Budget” do tej pory przyznano zaledwie cztery brązowe i dwie srebrne statuetki. BALTIQ PLAZA dołączyła do grona najwyżej nagrodzonych w tej kategorii, będąc jednocześnie pierwszą inwestycją mieszkaniową nagrodzoną w historii całego konkursu.