OLIWSKI PARK - ODPOCZYNEK DLA ZMYSŁÓW - Moderna
17145
post-template-default,single,single-post,postid-17145,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,vertical_menu_enabled,qode-title-hidden,side_area_uncovered_from_content,qode-theme-ver-10.1.1,wpb-js-composer js-comp-ver-6.2.0,vc_responsive

OLIWSKI PARK – ODPOCZYNEK DLA ZMYSŁÓW


20 minut obcowania z naturą wystarczy, by nabrać siły i energii na cały dzień. Jednak w pędzącym wokół nas świecie trudno nawet o taki luksus. Jak możemy go sobie zagwarantować żyjąc nadal w mieście?

Rozwój technologii miał ułatwić nam życie, ale sprawił, że nabrało ono jeszcze większego tempa, a to coraz częściej odbija się na zdrowiu. Niby każdy z nas ma świadomość, że od czasu do czasu powinien zwolnić, relaksować się i ograniczać sytuacje stresowe, jednak w obliczu codziennych wyzwań staje się to niemal niemożliwe.

Naukowcy z University of East Anglia, po przebadaniu prawie 300 mln ludzi z 20 krajów, odkryli, że spędzanie czasu na terenach zielonych lub mieszkanie w otoczeniu przyrody przynosi różnorodne zdrowotne korzyści.

– Obniża ryzyko przedwczesnej śmierci, cukrzycy typu II, chorób układu krążenia, przedwczesnego porodu i wydłuża sen – wylicza Caoimhe Twohig-Bennett w raporcie opublikowanym na łamach pisma “Environmental Research”.

Co więcej, zaledwie 20 minut obcowania z naturą dziennie wystarczy, by badani poczuli znaczny przypływ sił witalnych, a poczucie zmęczenia zamienili na energię do działania.

Jeśli więc czujemy się wciąż ospali, zmęczeni, czy podupadliśmy na zdrowiu, to oznacza, że nasz organizm wysyła nam sygnały, by powrócić na łono natury. Warto czym prędzej spakować walizki i wybrać się na urlop: w góry, do lasu czy nad morze. Jednak czasami nie jesteśmy w stanie wyrwać się z objęć codzienności.

Co zrobić, by cieszyć się bliskością natury przez 365 dni w roku? Warto zamieszkać w miejscu, którego przyroda jest nieodłącznym elementem, które pozwala się wyciszyć i chociaż przez chwilę nie myśleć o problemach i obowiązkach. Z drugiej strony codzienny kontakt z naturą nie musi oznaczać rezygnacji z dotychczasowego życia pełnego miejskich atrakcji.

Wystarczy wybrać odpowiednią inwestycję, zlokalizowaną w mieście, dobrze skomunikowaną i zanurzoną w zieleni. Takie wyjątkowe miejsce na mapie Gdańska znalazła i zagospodarowała Moderna, realizując osiedle przenikające się z Parkiem Oliwskim

– Czas spędzony na łonie natury to skupienie wzroku na detalu, odpoczynek dla oka narażonego na wchłanianie codziennie mnóstwa barw. Dlatego tak ważne było dla nas skomponowanie obrazu tak, by powietrze, architektura i roślinność wyznaczały przestrzeń świadomości. Kształtowały ciało, umysł i emocje – podkreśla Bożena Szydłowska projektantka ogrodów w Moderna Garden. – Natura w Oliwskim Parku to nie tylko pięknie zagospodarowana zieleń, to również naturalne materiały na elewacjach. Szary odcień ręcznie formowanej cegły kolumba i szklącej się ceramiki, stanowią idealne tło do wyeksponowania 5250 roślin – 18 gatunków i 40 różnych odmian, które kwitną przez cały rok. Dzięki temu, nieważne czy patrzymy przez okno w swoim apartamencie, pijemy kawę na balkonie, wyjdziemy do ogrodu, czy wybierzemy się na spacer do Parku Oliwskiego, cały czas działa na nas uzdrawiająca moc natury – dodaje projektantka.

Oliwski Park to nie tylko inwestycja w przyszłość, która przyniesie wymierne korzyści finansowe, to głównie inwestycja w zdrowie i energię do życia.

Więcej o inwestycji na: oliwski-park.pl