Media o nas
21/11/2023
Antracyt to nowoczesne apartamenty zlokalizowane w Oliwie
Oliwski kwartet inwestycyjny stanowią obok Antracytu m.in. Oliwski Park, który płynnie wpisał się w krajobraz najpiękniejszego trójmiejskiego parku, od lat zachwycającego mieszkańców oraz turystów z całego świata, Oliwę 505, gdzie już teraz funkcjonuje hotel Hampton by Hilton, sklep Lidl oraz szereg przedstawicieli branży medycznej, jak również Oliwę 501 – niebawem nową siedzibę zarządu Moderny, biura sprzedaży firmy oraz zupełnie nowego przedsięwzięcia w szerokim wachlarzu ofertowym – Bistro Oliwy, które będzie partnerskim projektem prowadzonym z cukiernią Kaiser Patisserie.
Wszystkie budynki cechuje niezmienny szacunek do historii oraz uwarunkowań miejsca, w którym powstały, a przy okazji są kwintesencją tego, co w modernizmie najcenniejsze oraz najtrwalsze.
Nie inaczej jest z Antracytem, który przesiąknięty jest architekturą historycznej Oliwy, a przy okazji doskonale wtapia się w scenerię rozpościerającego się lasu oraz morza. Łączy ze sobą elementy charakterystyczne oliwskich kamienic, jak równoległa do ulicy kalenica, nachylenie powierzchni dachu czy gzymsy dzielące elewację pomiędzy piętrami. Czerpie inspirację architektoniczną prosto z lasu, który nie tylko koresponduje z ciemną cegłą symbolizującą naturalne bogactwo antracytu, ale śmiało wkracza w przestrzenie wspólne inwestycji wyściełane szlachetnymi, pochodzącymi z natury materiałami, jak kamień czy drewno dębowe.
Ten zamysł jest dowodem ogromnej wyobraźni działu Moderna Design, który stoi za koncepcją Antracytu tworzącego jego wizję w najdrobniejszym detalu. Twardy design nawiązuje także do architektury sąsiedniego dworu Ludolfino. Jego eklektyczne bryły ozdabiają spadziste dachy z lukarnami. Te charakterystyczne elementy architektoniczne, wykorzystywane do doświetlania poddaszy, zostały sprawnie wkomponowane w sylwetkę inwestycji.
Tak samo ważne jak reinterpretacja kanonów urbanistycznych miejscowej zabudowy oraz wkomponowanie formy w zastaną przestrzeń projektu jest jego doskonałe usytuowanie. Bliska odległość Antracytu od strategicznych lokalizacji biznesowych oraz kulturalnych sprawia, że inwestycja jest w stanie zaspokoić oczekiwania oraz sprostać różnorodnym preferencjom ceniących odrębność klientom.
Sąsiedztwo morza oraz natury docenią poszukiwacze spokoju oraz wytchnienia, a także osoby, które tak samo mocno cenią łatwy i szybki dostęp do szerokiej gamy bazy rozrywkowej. Zaledwie kilka minut dzieli Antracyt od Alei Grunwaldzkiej, głównej arterii łączącej Gdańsk z Sopotem, plaży w Jelitkowie, Parku Reagana, Parku Oliwskiego, Ergo Areny, Olivia Business Center, a także gdańskiego ZOO, molo w Brzeźnie czy sopockiego Hipodromu. Kiedy budzi się ochota na włączenie się w nurt wielkomiejskiego życia, odpowiednia lokalizacja podsuwa wszystkie rozwiązania.
– Antracyt to inwestycja idealna do zamieszkania, ale też dostosowana do różnych potrzeb klientów sektora premium. Znajdziemy w niej przestronne balkony i loggie, panoramiczne okna, ogródki na parterze, a na najwyższym piętrze duże tarasy, z których można zobaczyć morze. Takich przestrzeni brakuje na rynku, a w tak dobrych lokalizacjach cieszą się one szczególnym zainteresowaniem – wyjaśnia Monika Wrzeszcz, kierownik działu sprzedaży Moderna Holding.
Antracyt to jedna z trzech inwestycji, która zyskała uznanie w oczach międzynarodowego gremium ekspertów z rynku nieruchomości i została nagrodzona w konkursie European Property Awards. Docenione zostały również Scala Apartamenty oraz Scala History (budynek starych koszar). Nagroda to dowód uznania za starania wkładane w poszczególne projekty, czyli ich nowoczesność, funkcjonalność oraz pozytywny wpływ na otoczenie.
Antracyt to apartamentowiec, w którego konstrukcji zastosowano bardzo dobrej jakości materiały o wysokim poziomie użyteczności:
– okna stosowane w budynkach mieszkalnych wykazują niski współczynnik przenikania ciepła,
– szyby okienne ze środkami kontroli nasłonecznienia,
– zwarty kształt budynku, zmniejszający zależność między grodziami zewnętrznymi, a ogrzewaną kubaturą,
– ciemna elewacja akumuluje ciepło w sezonie zimowym (to wszystko dzięki użytej do budowy cegły Chemnitz powstającej w 100% z surowców naturalnych),
– ogrody deszczowe sąsiadujące z budynkiem przechowują i zatrzymują opady atmosferyczne,
– zewnętrzne miejsce parkingowe dla rowerów.
Detalistyczne podejście przenika każdy aspekt inwestycji przy ulicy Czyżewskiego. Wszystkie drobne elementy zostały zaprojektowane tak, aby tworzyły spójną całość i ściśle korespondowały z otoczeniem.
Ceramika o nieregularnej strukturze w częściach wspólnych podkreśla surową stronę natury przyległego do Antracytu terenu. Jej niedoskonałość kontrastuje z precyzyjnymi liniami wyznaczanymi przez elementy zabudów stolarskich tworzonych przez Modernę Home.
Projekt i wykonanie zieleni na terenie inwestycji to natomiast dzieło Moderna Garden, która zadbała o optymalne wykorzystanie dostępnej przestrzeni na potrzeby właścicieli apartamentów.
O Antracycie:
Liczba apartamentów: 45
Miejsca postojowe: 54
Liczba kondygnacji: 5
Dostępny metraż: od 30 m kw. do 116 m kw.
SPRZEDAŻ APARTAMENTÓW (Trójmiasto)