PRZYZNANIE NAGRODY "CZAS GDYNI - ARCHITEKTURA" - Moderna
16185
post-template-default,single,single-post,postid-16185,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,vertical_menu_enabled,qode-title-hidden,side_area_uncovered_from_content,qode-theme-ver-10.1.1,wpb-js-composer js-comp-ver-5.0.1,vc_responsive

PRZYZNANIE NAGRODY “CZAS GDYNI – ARCHITEKTURA”


Kamienica Moderna została uznana za najlepszą architektonicznie gdyńską inwestycję roku 2012. Nieruchomość otrzymała nagrodę “Czas Gdyni” w kategorii “Architektura”.

“Czas Gdyni”, nagroda Przewodniczącego Rady Miasta Gdyni za najlepszą inwestycje roku, nadawana jest od 1994 roku. Jest wyróżnieniem dla gdyńskich inwestorów, którzy najbardziej przyczynili się w danym roku do rozwoju miasta. W tym roku Kapituła po raz pierwszy przyznała nagrodę w kategorii “Architektura”.

W uzasadnieniu przyznania nagrody, przedstawionym przez Przewodniczącego Rady Miasta Gdyni dr inż. Stanisława Szwabskiego, usłyszeć można było m.in.:
“Nazwa obiektu nawiązuje do królującego w śródmieściu Gdyni stylu. Ale reprezentacyjna frontowa elewacja od strony Placu Kaszubskiego nie jest w żadnym przypadku kalką jakiegokolwiek ze znanych nam schematów elewacji modernistycznych kamienic. Jest twórcza i świeża! Świetnie się wpisuje w sąsiedztwo obiektów o kilkadziesiąt lat starszych, zaznaczając równocześnie swą odmienność i niepowtarzalność. Godne odnotowania jest pozostawienie na parterze przejścia zapewniającego dostęp z Placu Kaszubskiego do zabytkowej checzy rybackiej, w której mieści się artystyczna kawiarnia Strych. Uznanie budzą zastosowane we wnętrzach elementy dekoracji rzeźbiarskiej o tematyce morskiej”.

Nagrodę wręczono podczas uroczystej sesji Rady Miasta, która odbyła się 10 lutego 2013 roku z okazji 87. urodzin Gdyni.

Kamienica Moderna została uznana za najlepszą architektonicznie gdyńską inwestycję roku 2012. Nieruchomość otrzymała nagrodę “Czas Gdyni” w kategorii “Architektura”.