Aktualności

Bank Polski 1929 z nowym najemcą

08/08/2022

Bank Moderna 1

Fot. Marek Swoboda, Rafał Malko

Jeszcze w tym roku oferta gdyńskich cukierni wzbogaci się o nowy lokal – KAISER Patisserie – ekskluzywną cukiernię, która dołączy do sieci grupy lokali funkcjonujących już w Berlinie, Słupsku Gdańsku i Sopocie. Cukiernia ma powstać w prestiżowej lokalizacji w inwestycji Bank Polski 1929 przy ulicy 10 lutego. 

Moderna Holding właśnie podpisała umowę z nowym najemcą. Na jesieni mają ruszyć prace nad wystrojem lokalu. Jego otwarcie planowane jest na koniec tego roku.

Inwestycja Bank Polski 1929, zrealizowana przez Modernę Holding, to kompleks składający się z dwóch budynków: odrestaurowanego pod nadzorem konserwatora gmachu dawnego banku oraz liczącego osiem kondygnacji apartamentowca. Projekt, który powstał w sopockiej pracowni Wolski Architekci, łączy dwa style: od zachodu i południa klasycyzm, od wschodu współczesny modernizm. W elewacji odrestaurowanego budynku zachowano historyczne ozdoby architektoniczne i kolorystykę wykończenia; nowoczesny gmach utrzymano w jasnych odcieniach i wzbogacono w obszerne przeszklenia. Realizacja ta zdobyła uznanie międzynarodowego jury konkursu European Property Awards. Parter nowego budynku przeznaczony jest na lokale usługowe i to właśnie tutaj na koniec tego roku zaplanowano otwarcie nowej, butikowej cukierni.

– Inspirujące wnętrza, zapierający dech w piersiach widok na tętniące życiem ulice Śródmieścia oraz na morze to niewątpliwe atuty inwestycji Bank Polski 1929. Budynek posiada parking podziemny, a w najbliższym otoczeniu znajdują się liczne obiekty gastronomiczne i usługowe. Dla komfortu najemców budynek ma do zaoferowania zielony dziedziniec, wygodne eleganckie foyer, luksusowe wnętrza korytarzy i cichobieżną windę. Szukając najemcy tego lokalu zależało nam na tym, by swoim charakterem i wysoką jakością świadczonych usług wpisywał się w naszą inwestycję i charakteryzował centrotwórczym potencjałem. Wierzymy, że uda się nam tu stworzyć przestrzeń, która będzie sprzyjała spędzaniu wolnego czasu w historycznym centrum Gdyni – mówi Magdalena Malara-Świtońska – PR Manager Moderna Holding.

gdansk-w-tekst-1536×864

Fot. KAISER Patisserie

Właścicielem KAISER Patisserie jest pochodzący ze Słupska Sławomir Gojdź, którego pasją od lat było cukiernictwo. Za koncepcją marki stoi Radek Jaros, odpowiedzialny za marketing i rozwój w firmie, który zadbał by została zbudowana w sposób nietuzinkowy, bazujący na subtelnych kontrastach, pozwalający jej wyróżnić się nie tylko na rynku polskim, ale i europejskim. Tożsamość marki zatem łączy w sobie magię świata cukierniczych dzieł sztuki z mocnym wpływem świata mody, gdzie przepych zestawia się z minimalizmem, a dostojne akcenty dawnych lat z nowoczesnym luzem. Gdynia, to piąta po Berlinie, Gdańsku, Słupsku i Sopocie lokalizacja, w której powstanie nowy lokal. Za desery we wszystkich cukierniach odpowiada zespół wykwalifikowanych cukierników, którzy komponują swoje wyjątkowe wyroby w pracowni produkcyjnej w Słupsku. Cukiernia słynie z wysokiej jakości, opartej na naturalnych produktach; cynamon jest sprowadzany z Zanzibaru, wanilia z Madagaskaru. Oferta cukierni jest bogata i w dużej mierze ujednolicona dla wszystkich punktów. Jej specjalnością są: monodesery, makaroniki, praliny, torty, ciasta, wypieki, lody rzemieślnicze, kanapki oraz kawa. Uzupełnieniem oferty tego KAISER Patisserie jest starannie dobrana karta alkoholi. Jak będzie prezentował się gdyński lokal przekonamy się w tym roku.

Powiązane wiadomości