Aktualności

Bank Polski 1929 z nowym najemcą

08/08/2022

Bank Moderna 1

Fot. Marek Swoboda, Rafał Malko

Jeszcze w tym roku oferta gdyńskich cukierni wzbogaci się o nowy lokal – KAISER Patisserie – ekskluzywną cukiernię, która dołączy do sieci grupy lokali funkcjonujących już w Berlinie, Słupsku Gdańsku i Sopocie. Cukiernia ma powstać w prestiżowej lokalizacji w inwestycji Bank Polski 1929 przy ulicy 10 lutego. 

Moderna Holding właśnie podpisała umowę z nowym najemcą. Na jesieni mają ruszyć prace nad wystrojem lokalu. Jego otwarcie planowane jest na koniec tego roku.

Inwestycja Bank Polski 1929, zrealizowana przez Modernę Holding, to kompleks składający się z dwóch budynków: odrestaurowanego pod nadzorem konserwatora gmachu dawnego banku oraz liczącego osiem kondygnacji apartamentowca. Projekt, który powstał w sopockiej pracowni Wolski Architekci, łączy dwa style: od zachodu i południa klasycyzm, od wschodu współczesny modernizm. W elewacji odrestaurowanego budynku zachowano historyczne ozdoby architektoniczne i kolorystykę wykończenia; nowoczesny gmach utrzymano w jasnych odcieniach i wzbogacono w obszerne przeszklenia. Realizacja ta zdobyła uznanie międzynarodowego jury konkursu European Property Awards. Parter nowego budynku przeznaczony jest na lokale usługowe i to właśnie tutaj na koniec tego roku zaplanowano otwarcie nowej, butikowej cukierni.

– Inspirujące wnętrza, zapierający dech w piersiach widok na tętniące życiem ulice Śródmieścia oraz na morze to niewątpliwe atuty inwestycji Bank Polski 1929. Budynek posiada parking podziemny, a w najbliższym otoczeniu znajdują się liczne obiekty gastronomiczne i usługowe. Dla komfortu najemców budynek ma do zaoferowania zielony dziedziniec, wygodne eleganckie foyer, luksusowe wnętrza korytarzy i cichobieżną windę. Szukając najemcy tego lokalu zależało nam na tym, by swoim charakterem i wysoką jakością świadczonych usług wpisywał się w naszą inwestycję i charakteryzował centrotwórczym potencjałem. Wierzymy, że uda się nam tu stworzyć przestrzeń, która będzie sprzyjała spędzaniu wolnego czasu w historycznym centrum Gdyni – mówi Magdalena Malara-Świtońska – PR Manager Moderna Holding.

gdansk-w-tekst-1536×864

Fot. KAISER Patisserie

Właścicielem KAISER Patisserie jest pochodzący ze Słupska Sławomir Gojdź, którego pasją od lat było cukiernictwo. Za koncepcją marki stoi Radek Jaros, odpowiedzialny za marketing i rozwój w firmie, który zadbał by została zbudowana w sposób nietuzinkowy, bazujący na subtelnych kontrastach, pozwalający jej wyróżnić się nie tylko na rynku polskim, ale i europejskim. Tożsamość marki zatem łączy w sobie magię świata cukierniczych dzieł sztuki z mocnym wpływem świata mody, gdzie przepych zestawia się z minimalizmem, a dostojne akcenty dawnych lat z nowoczesnym luzem. Gdynia, to piąta po Berlinie, Gdańsku, Słupsku i Sopocie lokalizacja, w której powstanie nowy lokal. Za desery we wszystkich cukierniach odpowiada zespół wykwalifikowanych cukierników, którzy komponują swoje wyjątkowe wyroby w pracowni produkcyjnej w Słupsku. Cukiernia słynie z wysokiej jakości, opartej na naturalnych produktach; cynamon jest sprowadzany z Zanzibaru, wanilia z Madagaskaru. Oferta cukierni jest bogata i w dużej mierze ujednolicona dla wszystkich punktów. Jej specjalnością są: monodesery, makaroniki, praliny, torty, ciasta, wypieki, lody rzemieślnicze, kanapki oraz kawa. Uzupełnieniem oferty tego KAISER Patisserie jest starannie dobrana karta alkoholi. Jak będzie prezentował się gdyński lokal przekonamy się w tym roku.

Powiązane wiadomości

Skontaktuj się w sprawie lokalu

Wymagane jest wypełnienie tego pola.

Wymagane jest wypełnienie tego pola.

Wymagane jest wypełnienie tego pola.

toggle Rozwiń Zwiń

Twoja wiadomość została wysłana. Dziękujemy!

Dziękujemy za wysłanie wiadomości
Wkrótce jeden z naszych doradców skontaktuje się z Państwem