Aktualności

Historii Repertuar. Przewodnik po Długich Ogrodach

02/06/2023

Czy wiesz gdzie i kiedy przy Długich Ogrodach działał teatr? Ile lat ma Park Siennicki? Co oznaczała dla kościoła św. Barbary litera A połączona krzyżem? Czyja pamiątkowa tablica wisiała na Długich Ogrodach pod numerem 33? Skąd wzięła się nazwa ulicy Seredyńskiego? Gdzie na Długich Ogrodach mieściło się przed II wojną światową „gniazdo szpiegostwa”?

 

IMG_2285

Na te i szereg innych ciekawych pytań będzie można znaleźć odpowiedź w pierwszej i jedynej w tej chwili na rynku publikacji książkowej poświęconej Długim Ogrodom.

Przewodnik zawiera zbiór kilku historii opisujących Dolne Miasto, od jego początków aż do współczesności. Czytelnicy będą mogli zagłębić się w barwną przeszłość tego miejsca, odkryć jego tajemnice i zrozumieć wpływ przemian historycznych na obecne kształtowanie się Dolnego Miasta. Opowieści te przedstawione są w sposób przystępny i angażujący, z bogatymi opisami i ciekawymi anegdotami.

Całość dopełniają zbierane przez laty zdjęcia, pocztówki i inne pamiątki z dawnych lat. Długie Ogrody to jedno z najważniejszych miejsc w Gdańsku, które przez wieki było świadkiem wielu przemian i historycznych wydarzeń. „Przewodnik po Długich Ogrodach” nie tylko przybliża czytelnikom tę urokliwą przestrzeń, ale także ukazuje jej znaczenie w kontekście miasta i regionu.

Stowarzyszenie Opowiadaczy Historii Dolnego Miasta jest grupą pasjonatów lokalnej historii, którzy nie tylko zgłębiają przeszłość Dolnego Miasta, ale także starają się ją ożywić dla społeczności lokalnej i turystów. Poprzez swoje opowieści, spotkania i inicjatywy kulturalne, Stowarzyszenie wprowadza ludzi w fascynujący świat przeszłości, który wpływa na teraźniejszość i przyszłość miasta.

IMG_2284

Książka została wydana pod patronatem Moderna Holding, która obecnie realizuje projekt Osiedla SCALA w bezpośrednim sąsiedztwie Długich Ogrodów przy ul. Łąkowej oraz aktualnie rewitalizuje gmach dawnych koszar (SCALA History), którym również jest poświęcony artykuł w przewodniku.

Moderna Holding aktywnie wspiera inicjatywy związane z rozwojem lokalnych społeczności i jest to już trzecia książka wydana przy wsparciu Moderny. Pierwsza dotyczyła ul. Świętojańskiej (QULTOWA ŚWIĘTOJAŃSKA, której autorem jest M. Sokołowska)  wydanej przy okazji tworzenia inwestycji BALTIQ PLAZA oraz 10 lutego (M. Sokołowska), która towarzyszyła inwestycji BANK POLSKI 1929.

W dniu wczorajszym odbyła się premiera wydawnictwa, którą zorganizowało Stowarzyszenie Opowiadaczy Historii Dolnego Miasta w Gdańsku.

DSC01219

DSC01206

DSC01217

DSC01202

DSC01204

DSC01207

DSC01208

DSC01216

DSC01215

DSC01209

DSC01213

DSC01211

Książka dostępna jest w:

Inkubator Sąsiedzkiej Energii
Reduta Wyskok 2, 80-761 Gdańsk

Powiązane wiadomości

Skontaktuj się w sprawie lokalu

Wymagane jest wypełnienie tego pola.

Wymagane jest wypełnienie tego pola.

Wymagane jest wypełnienie tego pola.

toggle Rozwiń Zwiń

Twoja wiadomość została wysłana. Dziękujemy!

Dziękujemy za wysłanie wiadomości
Wkrótce jeden z naszych doradców skontaktuje się z Państwem