Ekspert radzi

Jak zarabiać na nieruchomości?

21/01/2021

Coraz więcej Polaków, szukających alternatywy dla lokat, zwraca się w stronę nieruchomości i to w mieszkania zaczyna inwestować. Co, Pani zdaniem, powinno mieć największy wpływ na wybór nieruchomości, by czerpać z niej zyski nie tylko tu i teraz, z najmu, ale liczyć na wzrost jej wartości w przyszłości?

Ewa-Zalegowska

Ewa Załęgowska-Boguszewicz, Dyrektor Sprzedaży Warszawa w Moderna Holding

 

Nieruchomości stanowią najpewniejszą i najbezpieczniejszą alternatywę dla lokat bankowych. Zakup apartamentu to przede wszystkim dochód pasywny, w dobrej lokalizacji jego wartość będzie rosła w czasie. Ten czynnik jest dla nabywców aktualnie najistotniejszy. Dla kupujących pod wynajem, mieszkania będą źródłem zysków dzięki najmowi długo i średnioterminowemu. Zakładam też, że niebawem zaktywizuje się również najem krótkoterminowy i hybrydowy. Pamiętajmy jednak, że żeby zarabiać na nieruchomościach trzeba mieć na nie pomysł i zastanowić się kto będzie ich odbiorcą. Warto zwrócić uwagę na szereg istotnych cech takich jak: lokalizacja – oczywiście rozumiana szerzej również jako otaczająca ją infrastruktura, rzetelny deweloper, odpowiednie parametry mieszkania. Zakładając, że chcemy zarabiać więcej, dedykując nasze apartamenty Klientom Premium, musimy pamiętać również o prestiżu lokalizacji i poziomie wykończenia części wspólnych.

Moderna Powiśle – Warszawa

Moderna Powiśle - Zajęcza 1A

 

Szukając okazji inwestycyjnych warto pochylić się nad miejscami z potencjałem lokalizacji. Patrząc na europejskie przykłady Soho czy HafenCity widzimy, że inwestowanie w tereny rewitalizowane bardzo opłaciło się ówczesnym inwestorom. W Warszawie mamy podobny przykład Praską Modernę na Starej Pradze. Od kilku lat obserwujemy dynamiczny wzrost cen mieszkań w tej dzielnicy oraz coraz większe zainteresowanie tym wyjątkowym miejscem z duszą. Dzieje się tak, dlatego że Praga staje się modna, przyciąga artystów i koneserów historii, a za nimi podąża biznes, który wpływa na wzrost wartości nieruchomości. Kamienice są sukcesywnie odnawiane przy jednoczesnym zachowaniu praskiego klimatu.

Praska Moderna – ul. Targowa 23

Praska Moderna - Inwestycja przy Targowej 23

Deweloperzy budują nowe apartamentowce, wprowadzają się nowi, młodzi mieszkańcy. Praga oferuje coraz ciekawsze możliwości spędzania wolnego czasu – powstają takie miejsca jak Centrum Praskie Koneser, Bohema Praska, Soho i wiele innych. Dodatkowym atutem jest rozwijająca się tu komunikacja – powstał łączący Pragę z Powiślem Most Świętokrzyski a następnie metro. Dzielnica bardzo szybko się rozwija, dzięki temu obserwujemy niezwykle dynamiczny wzrost wartości nieruchomości w tym rejonie. Warto skorzystać z powstających na Pradze okazji inwestycyjnych i szukać podobnych w dynamicznie rozwijających się miastach. Na uwagę inwestorów zasługuje również Trójmiasto, gdzie ciekawym przykładem jest powstająca w Gdańsku, 900 metrów od Neptuna, inwestycja Scala Apartamenty.

Moderna Powiśle – Warszawa

Moderna Powiśle - Części wspólne

Wybierając pewne inwestycje, inwestujmy w miejsca o już określonym prestiżu lokalizacji. Dobrym przykładem jest Powiśle – dzielnica, która już przeszła drogę, którą aktualnie podąża Praga. Dziś jest pożądanym miejscem do zamieszkania. Stąd ogromne zainteresowanie posiadaniem mieszkania w tym najmodniejszym miejscu. Ceny na Powiślu nie rosną już tak dynamicznie, jak na Pradze i aktualnie utrzymują się na wysokim poziomie. Wynika to z kameralnej, luksusowej zabudowy i prestiżowego sąsiedztwa. W rejonie tym powstają ciekawe inwestycje tj. pięciopiętrowa Moderna Powiśle zlokalizowana tuż przy Elektrowni Powiśle i Bulwarach Wiślanych. Bez wątpienia, przy tak dużym zainteresowaniu kupujących i najemców i braku wolnych gruntów, należy przyjąć że nigdy nie będzie w tym rejonie nadpodaży mieszkań czy apartamentów. W związku z tym wartość nieruchomości na Powiślu będzie sukcesywnie rosła, i najemców chętnych zapłacić wyższe czynsze najmu nie będzie brakować. Warto już dziś rozważyć zakup apartamentów na Powiślu, bo z czasem ceny będą jeszcze wyższe. Zachęcam do zajrzenia na moderna.pl, gdzie znaleźć można więcej informacji o okazjach inwestycyjnych.

Powiązane wiadomości