Ekspert radzi

Jak zarabiać na nieruchomości?

21/01/2021

Coraz więcej Polaków, szukających alternatywy dla lokat, zwraca się w stronę nieruchomości i to w mieszkania zaczyna inwestować. Co, Pani zdaniem, powinno mieć największy wpływ na wybór nieruchomości, by czerpać z niej zyski nie tylko tu i teraz, z najmu, ale liczyć na wzrost jej wartości w przyszłości?

Ewa-Zalegowska

Ewa Załęgowska-Boguszewicz, Dyrektor Sprzedaży Warszawa w Moderna Holding

 

Nieruchomości stanowią najpewniejszą i najbezpieczniejszą alternatywę dla lokat bankowych. Zakup apartamentu to przede wszystkim dochód pasywny, w dobrej lokalizacji jego wartość będzie rosła w czasie. Ten czynnik jest dla nabywców aktualnie najistotniejszy. Dla kupujących pod wynajem, mieszkania będą źródłem zysków dzięki najmowi długo i średnioterminowemu. Zakładam też, że niebawem zaktywizuje się również najem krótkoterminowy i hybrydowy. Pamiętajmy jednak, że żeby zarabiać na nieruchomościach trzeba mieć na nie pomysł i zastanowić się kto będzie ich odbiorcą. Warto zwrócić uwagę na szereg istotnych cech takich jak: lokalizacja – oczywiście rozumiana szerzej również jako otaczająca ją infrastruktura, rzetelny deweloper, odpowiednie parametry mieszkania. Zakładając, że chcemy zarabiać więcej, dedykując nasze apartamenty Klientom Premium, musimy pamiętać również o prestiżu lokalizacji i poziomie wykończenia części wspólnych.

Moderna Powiśle – Warszawa

Moderna Powiśle - Zajęcza 1A

 

Szukając okazji inwestycyjnych warto pochylić się nad miejscami z potencjałem lokalizacji. Patrząc na europejskie przykłady Soho czy HafenCity widzimy, że inwestowanie w tereny rewitalizowane bardzo opłaciło się ówczesnym inwestorom. W Warszawie mamy podobny przykład Praską Modernę na Starej Pradze. Od kilku lat obserwujemy dynamiczny wzrost cen mieszkań w tej dzielnicy oraz coraz większe zainteresowanie tym wyjątkowym miejscem z duszą. Dzieje się tak, dlatego że Praga staje się modna, przyciąga artystów i koneserów historii, a za nimi podąża biznes, który wpływa na wzrost wartości nieruchomości. Kamienice są sukcesywnie odnawiane przy jednoczesnym zachowaniu praskiego klimatu. Deweloperzy budują nowe apartamentowce, wprowadzają się nowi, młodzi mieszkańcy. Praga ofertuje coraz ciekawsze możliwości spędzania wolnego czasu – powstają takie miejsca jak Centrum Praskie Koneser, Bohema Praska, Soho i wiele innych. Dodatkowym atutem jest rozwijająca się tu komunikacja – powstał łączący Pragę z Powiślem Most Świętokrzyski, następnie metro a ostatnio również tramwaj. Dzielnica bardzo szybko się rozwija, dzięki temu obserwujemy niezwykle dynamiczny wzrost wartości nieruchomości w tym rejonie. Warto skorzystać z powstających na Pradze okazji inwestycyjnych i szukać podobnych w dynamicznie rozwijających się miastach. Na uwagę inwestorów zasługuje również Trójmiasto, gdzie ciekawym przykładem jest powstająca w Gdańsku, 900 metrów od Neptuna, inwestycja Scala Apartamenty.

Praska Moderna – ul. Targowa 23

Praska Moderna - Inwestycja przy Targowej 23

Szukając okazji inwestycyjnych warto pochylić się nad miejscami z potencjałem lokalizacji. Patrząc na europejskie przykłady Soho czy HafenCity widzimy, że inwestowanie w tereny rewitalizowane bardzo opłaciło się ówczesnym inwestorom. W Warszawie mamy podobny przykład Praską Modernę na Starej Pradze. Od kilku lat obserwujemy dynamiczny wzrost cen mieszkań w tej dzielnicy oraz coraz większe zainteresowanie tym wyjątkowym miejscem z duszą. Dzieje się tak, dlatego że Praga staje się modna, przyciąga artystów i koneserów historii, a za nimi podąża biznes, który wpływa na wzrost wartości nieruchomości oraz dalszy rozwój dzielnicy. Kamienice są sukcesywnie odnawiane przy jednoczesnym zachowaniu praskiego klimatu. Deweloperzy budują nowe apartamentowce, wprowadzają się nowi, młodzi mieszkańcy. Praga ofertuje coraz ciekawsze możliwości spędzania wolnego czasu – powstają takie miejsca jak Centrum Praskie Koneser, Bohema Praska, Soho i wiele innych. Dodatkowym atutem jest rozwijająca się tu komunikacja – powstał łączący Pragę z Powiślem Most Świętokrzyski a następnie metro (usunęłam tramwaj, był już dawno). Dzielnica bardzo szybko się rozwija, dzięki temu obserwujemy niezwykle dynamiczny wzrost wartości nieruchomości w tym rejonie. Warto skorzystać z powstających na Pradze okazji inwestycyjnych i szukać podobnych w dynamicznie rozwijających się miastach. Na uwagę inwestorów zasługuje również Trójmiasto, gdzie ciekawym przykładem jest powstająca w Gdańsku, 900 metrów od Neptuna, inwestycja Scala Apartamenty.

Moderna Powiśle – Warszawa

Moderna Powiśle - Części wspólne

Wybierając pewne inwestycje, inwestujmy w miejsca o już określonym prestiżu lokalizacji. Dobrym przykładem jest Powiśle – dzielnica, która już przeszła drogę, którą aktualnie podąża Praga. Dziś jest pożądanym miejscem do zamieszkania. Stąd ogromne zainteresowanie posiadaniem mieszkania w tym najmodniejszym miejscu. Ceny na Powiślu nie rosną już tak dynamicznie, jak na Pradze i aktualnie utrzymują się na wysokim poziomie. Wynika to z kameralnej, luksusowej zabudowy i prestiżowego sąsiedztwa. W rejonie tym powstają ciekawe inwestycje tj. pięciopiętrowa Moderna Powiśle zlokalizowana tuż przy Elektrowni Powiśle i Bulwarach Wiślanych. Bez wątpienia, przy tak dużym zainteresowaniu kupujących i najemców i braku wolnych gruntów, należy przyjąć że nigdy nie będzie w tym rejonie nadpodaży mieszkań czy apartamentów. W związku z tym wartość nieruchomości na Powiślu będzie sukcesywnie rosła, i najemców chętnych zapłacić wyższe czynsze najmu nie będzie brakować. Warto już dziś rozważyć zakup apartamentów na Powiślu, bo z czasem ceny będą jeszcze wyższe. Zachęcam do zajrzenia na moderna.pl, gdzie znaleźć można więcej informacji o okazjach inwestycyjnych.

Anna Maj
PR Manager

a.maj@moderna.pl

573 208 991

Powiązane wiadomości