Aktualności

Moderna Garden przekazuje wiedzę adeptom projektowania

22/04/2022

Sztuka projektowania ogrodów znana była już w starożytnej Grecji. Współczesną architekturę krajobrazu cechuje duża zmienność oraz czerpanie z osiągnięć z osiągnięć ogrodnictwa, rozwoju technik budowlanych i nowoczesnych technologii. Obecnie projektanci mają coraz mniej ograniczeń technicznych. Ogrody, parki i place stanowią dopełnienie miast, stają się wyrafinowanym obiektem kultury i dziełem sztuki.  O tym, przed jakimi wyzwaniami stają projektanci miejskich ogrodów 21 kwietnia w Zespole Szkół Architektury Krajobrazu. i Handlowo-Usługowych w Gdańsku opowiadała Bożena Szydłowska – Kierownik ds.Projektowania i Budów Ogrodów Moderna Garden.

DSC00376

DSC00387

DSC00371

DSC00363

Wykładu o tym, jak projektować ogrody w przestrzeniach miejskich oraz jaką funkcję pełnią dziś miejskie tereny zielone, wysłuchali uczestnicy finału  X ogólnopolskiego konkursu Wiedzy o Architekturze Krajobrazu, którego gospodarzem był Zespół Szkół Architektury Krajobrazu i Handlowo Usługowych w Gdańsku. Adepci projektowania krajobrazu mieli nie tylko okazję skorzystać z eksperckiej wiedzy, ale również porozmawiać o praktycznej stronie pracy projektanta.

Wykład był jednym z szeregu wydarzeń, realizowanych w ramach patronatu, jaki Moderna Holding objęła nad uczniami gdańskiej szkoły, którego celem jest poszerzanie wiedzy i umiejętności zawodowych uczniów poprzez prelekcje, lekcje pokazowe oraz spotkania z architektami krajobrazu opracowującymi na co dzień koncepcje terenów zielonych dla inwestycji Moderny, w ramach jej działu Moderna Garden.

Prelekcja poprzedziła ogłoszenie zwycięzców konkursu, którego tegorocznym tematem przewodnim były ogrody społeczne – miejsca, które oprócz pełnienia funkcji biologicznych, technicznych, gospodarczych, czy zdrowotnych stanowią także doskonałą przestrzeń do budowania relacji międzyludzkich, tak potrzebnych w dzisiejszym świecie.

Więcej informacji o konkursie i laureatach:

Strona główna – Zespół Szkół Architektury Krajobrazu i Handlowo-Usługowych im. Władysława Szafera (edu.gdansk.pl)

Powiązane wiadomości