Aktualności

Moderna Garden przekazuje wiedzę adeptom projektowania

22/04/2022

Sztuka projektowania ogrodów znana była już w starożytnej Grecji. Współczesną architekturę krajobrazu cechuje duża zmienność oraz czerpanie z osiągnięć z osiągnięć ogrodnictwa, rozwoju technik budowlanych i nowoczesnych technologii. Obecnie projektanci mają coraz mniej ograniczeń technicznych. Ogrody, parki i place stanowią dopełnienie miast, stają się wyrafinowanym obiektem kultury i dziełem sztuki.  O tym, przed jakimi wyzwaniami stają projektanci miejskich ogrodów 21 kwietnia w Zespole Szkół Architektury Krajobrazu. i Handlowo-Usługowych w Gdańsku opowiadała Bożena Szydłowska – Kierownik ds.Projektowania i Budów Ogrodów Moderna Garden.

DSC00376

DSC00387

DSC00371

DSC00363

Wykładu o tym, jak projektować ogrody w przestrzeniach miejskich oraz jaką funkcję pełnią dziś miejskie tereny zielone, wysłuchali uczestnicy finału  X ogólnopolskiego konkursu Wiedzy o Architekturze Krajobrazu, którego gospodarzem był Zespół Szkół Architektury Krajobrazu i Handlowo Usługowych w Gdańsku. Adepci projektowania krajobrazu mieli nie tylko okazję skorzystać z eksperckiej wiedzy, ale również porozmawiać o praktycznej stronie pracy projektanta.

Wykład był jednym z szeregu wydarzeń, realizowanych w ramach patronatu, jaki Moderna Holding objęła nad uczniami gdańskiej szkoły, którego celem jest poszerzanie wiedzy i umiejętności zawodowych uczniów poprzez prelekcje, lekcje pokazowe oraz spotkania z architektami krajobrazu opracowującymi na co dzień koncepcje terenów zielonych dla inwestycji Moderny, w ramach jej działu Moderna Garden.

Prelekcja poprzedziła ogłoszenie zwycięzców konkursu, którego tegorocznym tematem przewodnim były ogrody społeczne – miejsca, które oprócz pełnienia funkcji biologicznych, technicznych, gospodarczych, czy zdrowotnych stanowią także doskonałą przestrzeń do budowania relacji międzyludzkich, tak potrzebnych w dzisiejszym świecie.

Więcej informacji o konkursie i laureatach:

Strona główna – Zespół Szkół Architektury Krajobrazu i Handlowo-Usługowych im. Władysława Szafera (edu.gdansk.pl)

Powiązane wiadomości

Skontaktuj się w sprawie lokalu

Wymagane jest wypełnienie tego pola.

Wymagane jest wypełnienie tego pola.

Wymagane jest wypełnienie tego pola.

toggle Rozwiń Zwiń

Twoja wiadomość została wysłana. Dziękujemy!

Dziękujemy za wysłanie wiadomości
Wkrótce jeden z naszych doradców skontaktuje się z Państwem