Aktualności

Nauka przez praktykę – przyszli architekci krajobrazu z wizytą w terenie

25/10/2021

W ciepły październikowy dzień, uczniowie Zespołu Szkół Architektury Krajobrazu i Handlowo Usługowych wspólnie z drużyną Moderny pod dowództwem Bożeny Szydłowskiej, odwiedzili ogród japoński w Parku Oliwskim oraz jedną z naszych inwestycji, Oliwski Park.

Cel – przekazać młodzieży wiedzę praktyczną potrzebną w ich przyszłej pracy architekta krajobrazu.

DSC00173

Gdy we wrześniu 2020 roku Moderna oraz Zespół Architektury Krajobrazu i Handlowo Usługowych w Gdańsku podpisywały umowę współpracy, idea własnej klasy patronackiej i realizacja spotkań terenowych, jawiła się jako oczywista droga nauczenia młodych adeptów architektury krajobrazu, szeregu praktycznych umiejętności potrzebnych w zawodzie.

Postawieni przed nową, pandemiczną rzeczywistością, musieliśmy trochę przeprogramować wspólne działania i poszukać nowych ścieżek rozwoju. Postawiliśmy na zajęcia online, które sprawdziły się wyśmienicie w nowej rzeczywistości. W czerwcu po powrocie do szkół, uczniowie klasy patronackiej mieli możliwość zwiedzenia jednej z flagowych inwestycji Moderny, Bank Polski 1929.

DSC00206

Dziś, gdy jest już możliwość wspólnych spotkań w realu, współpraca przechodzi na kolejny poziom – zdobywania umiejętności praktycznych podczas wizyty w Parku Oliwskim oraz odwiedzenia jednej ze sztandarowej inwestycji Moderny, Oliwa Park, gdzie uczniowie mogą zapoznać się z nowoczesnymi technologiami stosowanymi przy urządzaniu obiektów architektury krajobrazu.

DSC00219

W planach są kolejne zajęcia praktyczne, wizyty na budowie, jak również zajęcia online. Głównym celem jest wykształcenie mających szeroką wiedzę praktyczną, gotowych do funkcjonowania na rynku pracy specjalistów ds. architektury krajobrazu. Znając ekipę Moderny, na pewno to się uda!

Powiązane wiadomości