Aktualności

Scala sukcesu Modelu M

24/10/2023

Jedną z najbezpieczniejszych oraz najbardziej opłacalnych form dywersyfikacji kapitału w perspektywie długoterminowej poprzez inwestycje jest zakup mieszkania. Najczęściej jednak ten sposób lokowania środków finansowych oznacza potrzebę działań komplementarnych. W zgodzie z najwyższymi standardami wykończenia, Moderna wyszła naprzeciw potrzebom najbardziej wymagających klientów i stworzyła Model M. Nowatorskie podejście, które szybko znalazło uznanie w oczach inwestujących.

Scala-Moderna-23

Apartamenty Scala w Śródmieściu Gdańska

Nowe realia rynku nieruchomości

 

Wprowadzanie nowego modelu wykończenia mieszkań o podwyższonym standardzie był obarczony dużym ryzykiem, biorąc pod uwagę moment jego zainicjowania, czyli okres pierwszej fali pandemii. – Pamiętam pierwsze rozmowy z klientami, kiedy ruszyliśmy ze sprzedażą w inwestycji Scala. Wielu powstrzymało się wówczas od decyzji, bo czuli, że to niepewny czas. Jednak ci, którzy podjęli decyzję na tak, nieprawdopodobnie na tym skorzystali. Dużą niewiadomą był Model M. Pojawiły się obawy, że narzucenie wykończenia i ograniczony wybór materiałów może być przeszkodą w podjęciu decyzji – wspomina Monika Wrzeszcz, Kierownik Działu Sprzedaży Moderny.

Analiza potrzeb, wieloletnie doświadczenie branżowe oraz nowatorskie podejście, wykazały potencjalnie silniejsze zaufanie klientów, którzy skłonni byli zainwestować więcej, aby zaoszczędzić: czas, nerwy oraz skrócić moment oczekiwania pomiędzy zakupem lokalu, a jego gotowością do użycia. – Decydujący jest fakt, że klient pozbywa się problemów związanych z całym procesem wykańczania mieszkania. Ma gotowy projekt, piękne wizualizacje, specyfikacje bardzo dobrej jakości materiałów – mówi Monika Wrzeszcz.

 

Jakość najlepszą aranżacją

 

Model M to w pełni autorskie rozwiązanie, dzięki któremu właściciele mają pewność, że ich mieszkania będą wykończone w wysokim standardzie, tj. z pomalowanymi i wygładzonymi ścianami, ułożonymi podłogami, zamontowanymi drzwiami oraz kuchnią i łazienką. Mają również możliwość wyboru swojego stylu spośród trzech proponowanych przez ekspertów Moderny w zakresie designu: minimalistyczny Elegant, skandynawski Nordic lub elegancki Classic. Wszystkie aranżacje cechuje bezwzględna jakość wykończenia oraz dobór materiałów najwyższej klasy producentów.

Model M - Styl Nordic

 

„Premiera” w Scali

 

Rozwiązanie zaproponowane przez Modernę swoją premierę miało w momencie rozpoczęcia sprzedaży inwestycji Scala Apartamenty. Świetna lokalizacja w niewielkiej odległości od fontanny Neptuna, ale jednocześnie dająca wytchnienie i nieprzytłaczająca przesadną ekstrawagancją, jest jednym z najsilniejszych magnesów. To znakomite miejsce do zapuszczenia korzeni, a jeszcze lepsze do monetyzacji inwestycji poprzez najem. Wykończenie w wybranym przez siebie modelu sprawia, że w zasadzie od ręki można liczyć na zwrot.

Mieszkania kupują zarówno klienci inwestycyjni, jak również klienci, którzy chcą tutaj zamieszkać. Dawniej klient inwestycyjny decydował się głównie na mniejsze lokale: kawalerki, 2-pokojowe mieszkania w mniejszym metrażu. Dziś inwestorzy chętniej sięgają po lokale o większym metrażu 3-, a nawet 4-pokojowe. Zapotrzebowanie na takie lokale okazało się tak duże, że podjęliśmy decyzję o łączeniu mieszkań w kolejnym etapach w większe metraże – wyjaśnia Monika Wrzeszcz.

Nowy standard zdjął z nabywców szereg powinności, które oprócz pieniędzy pochłaniają ogrom czasu. Cała logistyka procesu wykończenia pozostała po stronie Moderny i dzięki skoordynowanej pracy kilkunastu osób z różnych działów firmy, wszystkich terminów udało się dotrzymać, a w przypadku jednego z budynków – oddać do użytku z dużym wyprzedzeniem.

 

Model M – oszczędność czasu, pieniędzy oraz nerwów

 

W zależności od metrażu oraz standardu, koszt wykończenia apartamentu o powierzchni 60 m2 może oscylować pomiędzy 50 a 100 tys. złotych (przy średnim standardzie wykończenia), natomiast rośnie on przeszło dwukrotnie przy standardzie premium.

Oprócz poniesionego kosztu, pozostaje najbardziej uciążliwy dla kupujących proces inwestycyjny związany z pracami wykończeniowymi. Oszczędność nerwów i pieniędzy wydanych na usługi remontowe to jeden z powodów, dla których klienci decydują się na zakup Modelu M w gdańskiej Scali. Ich komfort jest wynikiem ogromnego wysiłku koordynacyjnego i logistycznego działu przygotowania produkcji oraz inwestycji Moderny, a także działu operacyjnego, które zadbały o każdy najmniejszy szczegół rozciągniętego w czasie procesu. Pomysłowość oraz zaangażowanie pracowników firmy było kluczowe na wszystkich etapach wprowadzania modelu. Nawet w przypadku niespodziewanych kłopotów wynikających z przyczyn niezależnych, jak przerwanie łańcucha dostaw, właściciel otrzymywał gwarancję, że w jego ręce trafi projekt dokładnie taki, na jaki się zdecydował. Wszelkie dodatkowe prace wykonane przez dewelopera zapobiegły powstawaniu zniszczeń w częściach wspólnych narażonych na transport ciężkich materiałów oraz sprzętów AGD. Brak remontów prowadzonych przez właścicieli na własną rękę z całą pewnością doceniają i docenią w przyszłości pozostali lokatorzy.

Model M daje komfort, eliminuje konieczność poszukiwania ekipy wykończeniowej, daje oszczędność kosztów, czasu, ale to, co najważniejsze, da klientom spokój i komfort przebywania od początku odbioru mieszkania – bez remontów, hałasu, poniszczonych klatek, „big bagów”, trwających latami prac wykończeniowych – argumentuje Monika Wrzeszcz.

Dokonując wyboru Modelu M, klienci Moderny zyskali więcej, inwestując w apartamenty Scali. Dzięki pozycji negocjacyjnej spółki, nabywca otrzymał szereg wysokiej jakości oraz trwałości materiałów od najlepszych producentów, jak: Laufen, Grohe czy Refin. To oszczędność kolejnych godzin pracy związanej z poszukiwaniem rozwiązań na własną rękę.

 

Rozwój firmy w ogromnej skali

 

Moderna od lat jest pionierem, jeśli chodzi o prokonsumenckie podejście i wychodzenie naprzeciw różnorodnym oczekiwaniom klientów. Jednym z najważniejszych założeń oraz celów było stworzenie dedykowanej komórki, która pod wspólnym szyldem Moderna Design, zadbałaby o potrzeby wymagającego sektora nieruchomości premium. Wysokie wyczucie estetyki oraz zrozumienie odmienności stylów, znajomość trendów i kreowanie unikatowych, a zarazem w pełni funkcjonalnych wnętrz, stało się znakiem rozpoznawczym architektów działu. Projektując przez lata nietuzinkowe formy oddające charakter Moderny, zebrali ogromne doświadczenie, nabyli szeroki wachlarz nowych kompetencji oraz wypracowali wartościowy model współpracy. Zdobyte narzędzia stały się kanwą powstania Modelu M, który przypadł do gustu niemalże każdemu kupującemu apartament w Scali.

Mnogość elementów wykończeniowych w mieszkaniach oraz częściach wspólnych inwestycji Scala powstało w Moderna Home. Zakład stolarski firmy to kolejny, milowy krok rozwojowy w prawie 15-letniej historii spółki, który wprowadza zupełnie nowy standard do swojego ofertowego portfolio. Dzięki temu klient ma pewność, że każdy najmniejszy detal wyszedł spod ręki doświadczonych fachowców. Może również korzystać z kompleksowej obsługi na wielu płaszczyznach: od całościowych wystrojów wnętrz po pojedyncze składowe zabudowy.

Znakomitym udogodnieniem dla nieruchomości inwestycyjnych nastawionych głównie na profit jest… Moderna Profit. Dzięki holistycznej wizji zarządzania najmem, klient otrzymuje kompleksowy produkt. Niezależnie od formy najmu, usługa świadczona jest na każdym możliwym poziomie: od pozyskania najemcy, przez obsługę finansową, naprawy techniczne, po sprzątanie apartamentów. Spójna infrastruktura hotelowa zapewnia właścicielom komfort i pozwala cieszyć się wyłącznie z efektów własnej inwestycji.

 

Konsumencki dowód słuszności

 

Skuteczność Modelu M najlepiej wyraża statystyka wyboru przez kupujących konkretnych wariantów w inwestycji Scala, której ostatni etap jest obecnie w sprzedaży. 2,5% stanowią klienci, którzy nie zdecydowali się na wybór żadnego z trzech dostępnych stylów i postawili na projekt indywidualny w Modernie Design. Pozostałe 97,5% skorzystało z propozycji Modelu M.

Model M - wybór konsumentów według konkretnego stylu wykończenia

Scala udogodnień w samym centrum wydarzeń

 

Apartamenty Scala zlokalizowane w Śródmieściu Gdańska stworzone są dla ludzi, którzy pragną być w centrum wielkomiejskich wydarzeń. Pozwalają jednocześnie złapać drugi oddech, kiedy tego potrzebują, dzięki parkowej aranżacji osiedla osłoniętego od ruchu ulicznego oraz zgiełku.

Miliony turystów z całego świata każdego miesiąca zachwyca się urokami gdańskiego życia, ulega jego rozmachowi, smakom, zapachom, infrastrukturze oraz historii. Zaledwie 900 metrów dzieli Scalę od fontanny Neptuna, kilka minut od Motławy, Długich Ogrodów, Centrum Solidarności, Muzeum Bursztynu, Wyspy Spichrzów czy Muzeum II Wojny Światowej.

Apartamenty Scala – tam, gdzie rozmach podejmowanych przedsięwzięć stawia na pierwszym planie nową, lepszą jakość życia.

 

SPRZEDAŻ APARTAMENTÓW (Trójmiasto)

Telefon: +48 585 733 733

E-mail: trojmiasto@moderna.pl

Powiązane wiadomości

Skontaktuj się w sprawie lokalu

Wymagane jest wypełnienie tego pola.

Wymagane jest wypełnienie tego pola.

Wymagane jest wypełnienie tego pola.

toggle Rozwiń Zwiń

Twoja wiadomość została wysłana. Dziękujemy!

Dziękujemy za wysłanie wiadomości
Wkrótce jeden z naszych doradców skontaktuje się z Państwem