Aktualności

W Oliwie powstanie kameralny biurowiec premium

30/05/2022

Właśnie ruszyła budowa projektu biurowego Oliwa 501 w jednej z najbardziej dynamicznie rozwijających się biznesowo części Gdańska – Oliwie. Inwestycję w zabytkowym obszarze zrealizuje trójmiejski deweloper znany przede wszystkim z budowy apartamentów w historycznych lokalizacjach na terenie Trójmiasta oraz Warszawy – Moderna Holding. Projekt przygotowała warszawska pracownia architektoniczna Grupa5.

To trzecia inwestycja Moderny w tej dzielnicy słynącej z m.in. z XVI-wiecznego Parku Oliwskiego oraz Archikatedry Oliwskiej z zabytkowymi organami. Wcześniej do użytku oddane zostały usytuowane w enklawie zieleni apartamenty Oliwski Park oraz budynek biurowo-usługowy przy Alei Grunwaldzkiej 505 – Oliwa 505, w którym oprócz biur, mieści się dziś Hotel Hampton by Hilton.

Oliwa 505 – Gdańsk Oliwa – Grunwaldzka

Szybki dojazd

Niewątpliwym atutem inwestycji jest jej lokalizacja w najbardziej biznesowej części miasta, bliskość komunikacji miejskiej i jednocześnie kameralnym otoczeniu Starej Oliwy. Budynek Oliwa 501 znajduje się niespełna 200 metrów od dworca kolejowego PKP oraz peronu Szybkiej Kolei Miejskiej. Wystarczy przejść na drugą stronę Alei Grunwaldzkiej, by dotrzeć do przystanków pętli tramwajowej i autobusowej, zapewniających sprawny dojazd do Centrum, na plażę i wielu innych miejsc w Gdańsku.

Alternatywa dla startupów

Jak zapewnia Monika Wrzeszcz – kierownik działu sprzedaży w Moderna Holding – Po okresie pandemii coraz więcej firm poszukuje innych miejsc, niż kilkunastopiętrowe biurowce i wielkopowierzchniowe biura. Oliwa 501 to dobre miejsce dla przedsiębiorców, poszukujących reprezentacyjnych i kameralnych biur ze świetnym dojazdem z każdego miejsca Trójmiasta. Pomimo dobrego skomunikowania inwestycji za pomocą środków komunikacji miejskiej, pod budynkiem powstanie hala garażowa. To, a także wysoki standard wykończenia biur oraz system kontroli dostępu zapewni komfort użytkowania najemcom. – dodaje. – Oferta wynajmu biur jest na tyle różnorodna, że będą mogły z niej skorzystać zarówno niewielkie firmy, kancelarie czy startupy, chcące zminimalizować koszty najmu, jak również te poszukujące większych, ponad stumetrowych powierzchni. Dostępny metraż zaczyna się od 49m2, zaś największy sięga nawet 700 m2.

Oliwa-501-Wizualizacje-4

Biura z kameralną atmosferą

Autorem koncepcji jest wielokrotnie nagradzana warszawska pracownia architektoniczna Grupa5. Wyjątkowym elementem architektury rewitalizowanego obiektu będzie patio, które w zamyśle stanowić ma przestrzeń do relaksu. Wykonaniem stolarki okiennej i fasadowej obiektu nawiązującej do historycznych rozwiązań architektonicznych Oliwy zajmie się firma ELJAKO-AL, mająca na swoim koncie ponad sto kompleksowych realizacji w kraju i za granicą, w tym: banków, uczelni wyższych, budynków mieszkalnych, galerii handlowych czy hoteli. – Cieszymy się z tej współpracy. Mam nadzieję na rozwijanie jej w przyszłych projektach. – mówi prezes Moderna Holding – Adam Małaczek.  Zakończenie budowy, planowane jest na koniec 2023 roku.

Oliwa-501-Wizualizacje-5

Powiązane wiadomości

Skontaktuj się w sprawie lokalu

Wymagane jest wypełnienie tego pola.

Wymagane jest wypełnienie tego pola.

Wymagane jest wypełnienie tego pola.

toggle Rozwiń Zwiń

Twoja wiadomość została wysłana. Dziękujemy!

Dziękujemy za wysłanie wiadomości
Wkrótce jeden z naszych doradców skontaktuje się z Państwem