Aktualności

Witamy się z Oliwą

27/06/2022

Oliwa to dzielnica Gdańska, z którą czujemy się szczególnie związani; to tutaj zrealizowaliśmy projekt mieszkaniowy Oliwski Park i inwestycję Oliwa 505. Aktualnie budujemy kamienicę biurową Oliwa 501. W planach mamy kolejne przedsięwzięcia. Stąd pomysł, by przypomnieć o bogatej historii Oliwy muralem. W jego stworzeniu pomogła nam ekipa Wakeuptime.

Obraz powstaje na jednym z budynków przy ulicy Opata Jacka Rybińskiego. Jego autorem jest uznany trójmiejski muralista Marcin Budziński. Projekt nawiązuje do bogatej historii Oliwy i przedstawia opactwo cysterskie.

MicrosoftTeams-image (17)

– Tworząc projekt muralu korzystaliśmy z historycznych rycin przedstawiających Starą Oliwę. Jedną z nich postanowiliśmy przenieść na mural tworząc swoistą pocztówkę tej dzielnicy – opowiada autor projektu Marcin Budziński.

Mural to efekt zespołowej pracy ekipy Wakeuptime w składzie: Tomasz Szabłowski, Tomasz Ptak i Jan Kołodziej, w której Marcin jest dyrektorem kreatywnym.

– Do projektu zużyliśmy ok. 50 litrów farby. Będzie to jeden z tych murali, które będą stanowić ozdobę miasta. Ten koncept wpisuje się w nasze założenia i podkreśla historyczne walory Oliwy również przez swoją lokalizację – dodaje Marcin Budziński.

MicrosoftTeams-image (18)

Mural znajduje się przy wjeździe do Oliwy, naprzeciwko budynku Oliwa 505, w którym dziś znajduje się m.in. hotel Hampton by Hilton. Tuż obok Moderna realizuje kolejną inwestycję – kamienicę biurową Oliwa 501. To z tego miejsca można szybko dotrzeć zarówno do biznesowej części Gdańska, jak i ważnych historycznie miejsc, w tym słynnej Katedry Oliwskiej. Jak narodził się pomysł na realizację przedsięwzięcia?

Chcieliśmy z jednej strony przywitać się z Oliwą, a z drugiej zrobić coś dla tego miejsca, by podkreślić jego wartość historyczną –  tłumaczy Szymon Nadolny z działu marketingu Moderna Holding. – Mural ukazujący opactwo wydał się dobrym pomysłem, by przypomnieć fragment bogatej historii Starej Oliwy i pokazać go zarówno mieszkańcom, jak i odwiedzającym miasto turystom. Osobą, której powierzyliśmy to zadanie był w naturalny sposób Marcin, ponieważ  wcześniej zrealizowaliśmy wspólnie podobne projekty m.in. na terenie inwestycji Oliwski Park czy modernistyczną koncepcję w Banku Polskim 1929 w Gdyni. Jego prace regularnie zdobywają uznanie zarówno wśród konkursowych jury, jak i internautów, którzy wielokrotnie wyróżniali jego prace – dodaje.

Marcin Budziński jest absolwentem gdańskiej ASP, na co dzień zajmuje się grafiką użytkową. Jego murale zdobią także inne miasta, m.in. Wrocław i Łódź.

Powiązane wiadomości

Skontaktuj się w sprawie lokalu

Wymagane jest wypełnienie tego pola.

Wymagane jest wypełnienie tego pola.

Wymagane jest wypełnienie tego pola.

toggle Rozwiń Zwiń

Twoja wiadomość została wysłana. Dziękujemy!

Dziękujemy za wysłanie wiadomości
Wkrótce jeden z naszych doradców skontaktuje się z Państwem