Aktualności

Budynek Moderny w scenografii serialu

08/08/2023

Budynek należący do Moderny Holding został wykorzystany w serialu „Sløborn” jako tło dla narracji stworzonej przez Christiana Alvarta. Współpraca między firmą, a zespołem twórczym serialu miało na celu stworzenie autentycznego i rzeczywistego środowiska dla fabuły.

Położenie budynku na Kamiennej Górze, w jednej z najbardziej charakterystycznych dzielnic Gdyni, dodaje dodatkowego wymiaru opowieści serialu. Rezydencja została nabyta przez Modernę w 2022 r. i czeka na rozpoczęcie nowego rozdziału. Jego inne atuty, zostały dostrzeżone przez produkcję serialu, która zadecydowała, że budynek w obecnej formie idealnie wpiszę się w potrzeby scenografii.

IMG_2160

„Sløborn” w reżyserii Christiana Alvarta opowiada o społeczności małej wyspy na Morzu Północnym, którą atakuje śmiercionośny wirus. Pierwsze dwa sezony kręcone były w Trójmieście oraz na Helu, w trzecim sezonie zdjęcia realizowane są na terenie Łeby.

Serial łączy dramat o dojrzewaniu z thrillerem pandemicznym, opowiadając historię grupy wyspiarzy skonfrontowanych ze śmiertelnym wirusem. ​To dramat o dorastaniu oraz postapokaliptyczny thriller katastroficzny w jednym, który w radykalny, bezkompromisowy sposób stawia pytanie o to, co dzieje się ze społeczeństwami, gdy rozpada się cienka powłoka naszej cywilizacji. W trzecim sezonie bohaterowie mają jeden cel – zmienić postpandemiczny świat z powrotem w miejsce, w którym warto żyć. Tylko czy to takie łatwe? Serial odpowie na to pytanie w nowych odcinkach. Bohaterowie staną przed wyborem – wolność jednostki kontra odpowiedzialność za wspólnotę.

Wierzymy, że nasza współpraca pomoże wzbogacić projekt „Sløborn” o wiarygodną i nietuzinkową przestrzeń, która wniesie dodatkową wartość w tworzeniu atmosfery serialu.

Czekamy z zainteresowaniem na rezultaty tej współpracy.

Ekipa filmowa Enter Film serdecznie dziękuje firmie Moderna za współpracę, pomoc i serdeczną przychylność! – Joanna Cieplińska

_DSC1888

_DSC2401

_DSC2456

_DSC2474

_DSC2481

_DSC2491

@Syrreal Entertainment / Zdj. Karolina Grabowska
Powiązane wiadomości