Aktualności

Budynek Moderny w scenografii serialu

08/08/2023

Budynek należący do Moderny Holding został wykorzystany w serialu „Sløborn” jako tło dla narracji stworzonej przez Christiana Alvarta. Współpraca między firmą, a zespołem twórczym serialu miało na celu stworzenie autentycznego i rzeczywistego środowiska dla fabuły.

Położenie budynku na Kamiennej Górze, w jednej z najbardziej charakterystycznych dzielnic Gdyni, dodaje dodatkowego wymiaru opowieści serialu. Rezydencja została nabyta przez Modernę w 2022 r. i czeka na rozpoczęcie nowego rozdziału. Jego inne atuty, zostały dostrzeżone przez produkcję serialu, która zadecydowała, że budynek w obecnej formie idealnie wpiszę się w potrzeby scenografii.

IMG_2160

„Sløborn” w reżyserii Christiana Alvarta opowiada o społeczności małej wyspy na Morzu Północnym, którą atakuje śmiercionośny wirus. Pierwsze dwa sezony kręcone były w Trójmieście oraz na Helu, w trzecim sezonie zdjęcia realizowane są na terenie Łeby.

Serial łączy dramat o dojrzewaniu z thrillerem pandemicznym, opowiadając historię grupy wyspiarzy skonfrontowanych ze śmiertelnym wirusem. ​To dramat o dorastaniu oraz postapokaliptyczny thriller katastroficzny w jednym, który w radykalny, bezkompromisowy sposób stawia pytanie o to, co dzieje się ze społeczeństwami, gdy rozpada się cienka powłoka naszej cywilizacji. W trzecim sezonie bohaterowie mają jeden cel – zmienić postpandemiczny świat z powrotem w miejsce, w którym warto żyć. Tylko czy to takie łatwe? Serial odpowie na to pytanie w nowych odcinkach. Bohaterowie staną przed wyborem – wolność jednostki kontra odpowiedzialność za wspólnotę.

Wierzymy, że nasza współpraca pomoże wzbogacić projekt „Sløborn” o wiarygodną i nietuzinkową przestrzeń, która wniesie dodatkową wartość w tworzeniu atmosfery serialu.

Czekamy z zainteresowaniem na rezultaty tej współpracy.

Ekipa filmowa Enter Film serdecznie dziękuje firmie Moderna za współpracę, pomoc i serdeczną przychylność! – Joanna Cieplińska

_DSC1888

_DSC2401

_DSC2456

_DSC2474

_DSC2481

_DSC2491

@Syrreal Entertainment / Zdj. Karolina Grabowska
Powiązane wiadomości

Skontaktuj się w sprawie lokalu

Wymagane jest wypełnienie tego pola.

Wymagane jest wypełnienie tego pola.

Wymagane jest wypełnienie tego pola.

toggle Rozwiń Zwiń

Twoja wiadomość została wysłana. Dziękujemy!

Dziękujemy za wysłanie wiadomości
Wkrótce jeden z naszych doradców skontaktuje się z Państwem