Aktualności

Kreacje Moderny wyróżnione w European Property Awards

28/10/2021

Bank Polski i Moderna Powiśle, nasze dwie modernistyczne inwestycje w Gdyni i Warszawie, zostały nagrodzone przez międzynarodowe jury w konkursie European Property Awards. Kontynuujemy tym samym zapoczątkowaną w 2009 roku tradycję, że każda z naszych realizacji jest nagradzana i zdobywa uznanie na rynku.

W międzynarodowym konkursie, będącym jednym z najważniejszych w branży nieruchomości na świecie, uznanie grona międzynarodowego jury uzyskały aż dwie nasze inwestycje. W kategorii Architecture Single Residence for Poland zwyciężyła Moderna Powiśle, natomiast statuetkę dla Residential Development for Poland zdobył Bank Polski 1929. Panel ponad 80 ekspertów branżowych oceniał m.in. architekturę, design, lokalizację i oryginalność setek projektów z Europy i tysiące z całego świata. Tym większe uznanie należy się całemu zespołowi Moderna Holding, który zdołał stworzyć tak niesamowite inwestycje!

Bank-Polski-1929-Hero-EPA

Fot. SWOBODA MALKO

Perła gdyńskiego modernizmu

Bank Polski 1929, to unikalny w skali Trójmiasta projekt, łączący renowację zabytkowego budynku Banku Polskiego z równoległą budową nowego, luksusowego apartamentowca. Inwestycja planowana była z szacunkiem dla historii miejsca i jego naturalnego otoczenia. Z odwagą, odpowiedzialnością i nieposkromioną wyobraźnią stworzyliśmy tu miejsce do spełnionego życia w komfortowej przestrzeni w Śródmieściu Gdyni.

W zakończonej już inwestycji znalazło się 57 apartamentów o powierzchni od 29 do 117 m kw. oraz cztery lokale usługowe. Pod budynkiem powstał również dwupoziomowy parking z 65 miejscami postojowymi. Pomiędzy budynkami znalazło się patio – miejsce odpoczynku dla mieszkańców oraz przestrzeń na ogródki należące do lokali usługowych. Apartamentowiec liczący w najwyższym punkcie 26 metrów, został zaprojektowany w duchu gdyńskiego modernizmu przez Pracownię Wolski Architekci. W październiku 2021 roku zakończono wszystkie prace rewitalizacyjne, sprzedano również ostatni, ponad stumetrowy apartament.

Więcej informacji o inwestycji

Moderna-Powisle-Hero-EPA

Fot. SWOBODA MALKO

Subtelne zespolenie

Moderna Powiśle wznosi się w najmodniejszej części Śródmieścia, na granicy pomiędzy strefą oszałamiającej współczesnej architektury, skupionej przy Wybrzeżu Kościuszkowskim, a obszarem zwartej, miejskiej zabudowy, utkanej z wąskich ulic i proporcjonalnych budynków. Osią projektu jest rewitalizacja i wcielenie w kompleks zabytkowego budynku modernistycznego w oparciu o szczegółowe wytyczne konserwatora. Elementem inspirującym był klasyczny modernizm – symetryczna kamienica stojąca w tym miejscu miała bardzo prostą i wyrazistą kompozycję.

Wybrany projekt budynku realizuje założenia inwestora poprzez nietuzinkowe połączenie dawnej i nowej części, zgrabnie otulając dawną kamienicę nowoczesną architekturą. Realizuje bardzo trudne zadanie, które postawiono przed projektantami, aby wyeksponować historyczny charakter budynku i jednocześnie zespolić się z nim w naturalny sposób. Efektem tej pracy jest unikalna inwestycja w której znalazło się 51 nowoczesnych, komfortowych apartamentów: 49 jednopoziomowych i 2 dwupoziomowe, 44 miejsca w hali garażowej oraz 4 lokale użytkowe. W sprzedaży są ostatnie dwa apartamenty o powierzchni 126 i 172 m kw., które można połączyć w jeden penthouse o powierzchni 300 m– bardzo rzadko spotykanej i trudno dostępnej w tak atrakcyjnej lokalizacji nad Wisłą.

Więcej informacji o inwestycji

Powiązane wiadomości