Aktualności

Kreacje Moderny wyróżnione w European Property Awards

28/10/2021

Bank Polski i Moderna Powiśle, nasze dwie modernistyczne inwestycje w Gdyni i Warszawie, zostały nagrodzone przez międzynarodowe jury w konkursie European Property Awards. Kontynuujemy tym samym zapoczątkowaną w 2009 roku tradycję, że każda z naszych realizacji jest nagradzana i zdobywa uznanie na rynku.

W międzynarodowym konkursie, będącym jednym z najważniejszych w branży nieruchomości na świecie, uznanie grona międzynarodowego jury uzyskały aż dwie nasze inwestycje. W kategorii Architecture Single Residence for Poland zwyciężyła Moderna Powiśle, natomiast statuetkę dla Residential Development for Poland zdobył Bank Polski 1929. Panel ponad 80 ekspertów branżowych oceniał m.in. architekturę, design, lokalizację i oryginalność setek projektów z Europy i tysiące z całego świata. Tym większe uznanie należy się całemu zespołowi Moderna Holding, który zdołał stworzyć tak niesamowite inwestycje!

Bank-Polski-1929-Hero-EPA

Fot. SWOBODA MALKO

Perła gdyńskiego modernizmu

Bank Polski 1929, to unikalny w skali Trójmiasta projekt, łączący renowację zabytkowego budynku Banku Polskiego z równoległą budową nowego, luksusowego apartamentowca. Inwestycja planowana była z szacunkiem dla historii miejsca i jego naturalnego otoczenia. Z odwagą, odpowiedzialnością i nieposkromioną wyobraźnią stworzyliśmy tu miejsce do spełnionego życia w komfortowej przestrzeni w Śródmieściu Gdyni.

W zakończonej już inwestycji znalazło się 57 apartamentów o powierzchni od 29 do 117 m kw. oraz cztery lokale usługowe. Pod budynkiem powstał również dwupoziomowy parking z 65 miejscami postojowymi. Pomiędzy budynkami znalazło się patio – miejsce odpoczynku dla mieszkańców oraz przestrzeń na ogródki należące do lokali usługowych. Apartamentowiec liczący w najwyższym punkcie 26 metrów, został zaprojektowany w duchu gdyńskiego modernizmu przez Pracownię Wolski Architekci. W październiku 2021 roku zakończono wszystkie prace rewitalizacyjne, sprzedano również ostatni, ponad stumetrowy apartament.

Więcej informacji o inwestycji

Moderna-Powisle-Hero-EPA

Fot. SWOBODA MALKO

Subtelne zespolenie

Moderna Powiśle wznosi się w najmodniejszej części Śródmieścia, na granicy pomiędzy strefą oszałamiającej współczesnej architektury, skupionej przy Wybrzeżu Kościuszkowskim, a obszarem zwartej, miejskiej zabudowy, utkanej z wąskich ulic i proporcjonalnych budynków. Osią projektu jest rewitalizacja i wcielenie w kompleks zabytkowego budynku modernistycznego w oparciu o szczegółowe wytyczne konserwatora. Elementem inspirującym był klasyczny modernizm – symetryczna kamienica stojąca w tym miejscu miała bardzo prostą i wyrazistą kompozycję.

Wybrany projekt budynku realizuje założenia inwestora poprzez nietuzinkowe połączenie dawnej i nowej części, zgrabnie otulając dawną kamienicę nowoczesną architekturą. Realizuje bardzo trudne zadanie, które postawiono przed projektantami, aby wyeksponować historyczny charakter budynku i jednocześnie zespolić się z nim w naturalny sposób. Efektem tej pracy jest unikalna inwestycja w której znalazło się 51 nowoczesnych, komfortowych apartamentów: 49 jednopoziomowych i 2 dwupoziomowe, 44 miejsca w hali garażowej oraz 4 lokale użytkowe. W sprzedaży są ostatnie dwa apartamenty o powierzchni 126 i 172 m kw., które można połączyć w jeden penthouse o powierzchni 300 m– bardzo rzadko spotykanej i trudno dostępnej w tak atrakcyjnej lokalizacji nad Wisłą.

Więcej informacji o inwestycji

Powiązane wiadomości

Skontaktuj się w sprawie lokalu

Wymagane jest wypełnienie tego pola.

Wymagane jest wypełnienie tego pola.

Wymagane jest wypełnienie tego pola.

toggle Rozwiń Zwiń

Twoja wiadomość została wysłana. Dziękujemy!

Dziękujemy za wysłanie wiadomości
Wkrótce jeden z naszych doradców skontaktuje się z Państwem