Aktualności

Wiele placówek medycznych, jedna lokalizacja – Oliwa 505 wraca do tradycji

27/09/2023

Oliwa to jedna z najbardziej reprezentacyjnych dzielnic Gdańska, gdzie nowoczesność przemawia za pomocą tradycji i historii. To właśnie w tym miejscu istniała niegdyś stara przychodnia zlokalizowana na przecięciu ulicy Poczty Polskiej oraz al. Grunwaldzkiej. Cały budynek został wynajęty przez przedstawicieli usług medycznych, dzięki czemu powrócił do swojej dawnej funkcji. Mieszkańcy zyskają przez to lepszy i szybszy dostęp do szerokiego wachlarza badań specjalistycznych.

Oliwa 505 – Gdańsk Oliwa – Grunwaldzka

Przez dziesięciolecia budynek spełniał wiele najróżniejszych funkcji: przed II wojną światową przybywający do Oliwy kuracjusze mogli tutaj znaleźć schronienie pod stropami hotelu „Niemiecki Dwór” („Deutscher Hof”), aby po 1945 stał się hotelem robotniczym, aż w końcu przychodnią. Po opuszczeniu przez ostatnich lokatorów, zabytkowy budynek – przez lata modyfikowany – został skazany na niszczący upływ czasu. W 2016 trafił w ręce Moderny, dla której była to pierwsza inwestycja w tej renomowanej dzielnicy Gdańska, nad którą pieczę trzymał wojewódzki konserwator zabytków.

Prace budowlane zakładające odtworzenie historycznej formy starej przychodni rozpoczęły się od rozbiórki zagrażającego zawaleniem obiektu. Budynek powrócił do lat świetności z początku XX wieku dzięki pracom renowacyjnym skupiającym się na rekonstrukcji jego pierwotnej elewacji. Jedyną znaczącą różnicą był brak przybudówek, które ustąpiły miejsca szerokiemu chodnikowi w ciągu alei Grunwaldzkiej. Dzięki temu mieszkańcy zyskali sporo miejsca do pieszych wędrówek po zachwycającej swoją architektoniczną unikatowością Oliwy.

Położenie tego wyjątkowego miejsca w samym sercu gdańskiej Oliwy, doskonale skomunikowanego i w pobliżu malowniczego parku, tworzy komfortowe warunki zarówno dla pacjentów, jak i dla rozwoju działalności medycznej – mówi Natalia Kurzawa, Specjalistka ds. Komercjalizacji i Najmu w Dziale Sprzedaży Moderna Holding.

Zlokalizowana przy głównej, tętniącej rytmem arterii miasta Oliwa 505 przebudziła się z długiego letargu i wypełniła oliwskie centrum komunikacyjne życiem – nierozerwalnie nawiązującym do charakteru tej części miasta. Również przestrzeń starej przychodni zatoczyła dziejowe koło i powróciła do swojej minionej funkcjonalności. Budynek w całości został zaadaptowany przez różnorodne podmioty związane z usługami medycznymi, dla których to doskonałe miejsce do prowadzenia biznesu – komfortowe i doskonale położone.

Oliwa 505 powraca do swoich korzeni. Budynek, który pierwotnie był przeznaczony na przychodnię, właśnie odzyskuje swoje historyczne przeznaczenie zgodnie z wizją Moderny – wyjaśnia Natalia Kurzawa. – Nasi najemcy to grono znakomitych fachowców specjalizujących się w różnych dziedzinach medycyny, takich jak stomatologia, medycyna estetyczna, okulistyka, psychiatria oraz diagnostyka. Dzięki nim, Oliwa 505 staje się kompleksowym centrum opieki zdrowotnej, które oferuje pacjentom szeroki zakres usług medycznych w jednym wyjątkowym miejscu. To również ważny krok w stronę poprawy jakości życia mieszkańców, zapewniający im łatwiejszy dostęp do wysokiej jakości opieki zdrowotnej.

Oprócz istniejących już gabinetów stomatologicznych Baminex oraz Noir Dental Clinic, a także tomografii komputerowej TOMMA znajdzie się tutaj pracownia plastyczna powiek Agnieszka Jaszczuk oraz Centrum Terapii NURT.

Powiązane wiadomości

Skontaktuj się w sprawie lokalu

Wymagane jest wypełnienie tego pola.

Wymagane jest wypełnienie tego pola.

Wymagane jest wypełnienie tego pola.

toggle Rozwiń Zwiń

Twoja wiadomość została wysłana. Dziękujemy!

Dziękujemy za wysłanie wiadomości
Wkrótce jeden z naszych doradców skontaktuje się z Państwem