Aktualności

Po wymianę doświadczeń prosto z Danii 

11/09/2023

Architektura jest w stanie nie tylko kreować nowe światy, ale również łączyć różne wizje, koncepcje oraz doświadczenia. Wymiana myśli, która jest zarzewiem wielkich idei oraz koncepcji kształtujących naszą rzeczywistość, jest doskonałym sposobem do poszukiwania inspiracji i czerpania wiedzy z zupełnie nieodkrytych źródeł. W duchu obopólnej wymiany doświadczeń duńscy przedstawiciele szkoły oraz związków zawodowych z gminy Mårslet zostali przyjęci przez Kierowniczkę ds. Projektowania i Budowy Ogrodów Bożenę Szydłowską na osiedlu Scala Apartamenty. Wizyta odbyła się dzięki współpracy Moderna Holding Sp. z o.o. z Zespołem Szkół Architektury Krajobrazu i Handlowo-Usługowych w Gdańsku.  

DSC01571

Łącznie do Polski zawitało 26 osób. Wśród nich przedstawiciele ze szkoły Jordbrugets Uddannelsescenter Århus (Green Academy) o profilu związanym z architekturą krajobrazu. Grupę wizytującą uzupełniło ośmiu przedstawicieli związków zawodowych 3F, którzy byli zainteresowani systemem nauczania w Polsce z uwzględnieniem szkolnictwa zawodowego.  

Celem spotkania była wymiana doświadczeń w formie „walk and talk”. Goście zostali oprowadzeni i zapoznani z wieloma zastosowanymi rozwiązaniami dotyczącymi powstawania zieleni na osiedlu Scala. Mieli również sposobność dowiedzieć się, jak wygląda współpraca Moderna Holding z gdańską szkołą Architektury Krajobrazu, której uczniowie mieli okazję dołożyć swoją „sadzonkę” do aktualnego wyglądu ogrodu deszczowego.  

W rolę Wergiliusza wcieliła się sobotniego poranka Kierowniczka ds. Projektowania i Budowy Ogrodów z Moderna Garden Bożena Szydłowska, która przekazała gościom z Danii ogrom wiedzy dotyczącej projektowania i aranżacji zielonej przestrzeni inwestycji Scala Apartamenty w Śródmieściu Gdańska, a także szerzej opowiedziała o sztuce tworzenia ogrodów w polskich aglomeracjach. 

Po wizycie duńska delegacja udała się na zwiedzanie Trójmiasta, m.in. Muzeum Solidarności. Serdecznie dziękujemy za spotkanie!  

Powiązane wiadomości

Skontaktuj się w sprawie lokalu

Wymagane jest wypełnienie tego pola.

Wymagane jest wypełnienie tego pola.

Wymagane jest wypełnienie tego pola.

toggle Rozwiń Zwiń

Twoja wiadomość została wysłana. Dziękujemy!

Dziękujemy za wysłanie wiadomości
Wkrótce jeden z naszych doradców skontaktuje się z Państwem