Aktualności

Praktyczny wymiar projektowania

28/04/2022

Autorem najbardziej klasycznej definicji architektury krajobrazu jest Charles W. Eliot. W swojej publikacji z 1910 roku stwierdził, że dziedzina ta „(…) jest przede wszystkim sztuką i jej najważniejszą funkcją jest tworzenie i ochrona piękna w otoczeniu siedzib ludzkich oraz szerzej w naturalnej scenerii kraju”. Projektowanie krajobrazu stanowi więc syntezę nauki i sztuki.

O tym, jak teoretyczną wiedzę w tej dziedzinie wykorzystać w praktyce 21 kwietnia mogli przekonać się uczniowie Zespołu Szkół Architektury Krajobrazu i Handlowo-Usługowych w Gdańsku, którzy na terenie inwestycji Scala Apartamenty uczestniczyli w lekcji terenowej pod okiem ekspertów Moderna Garden.

DSC00429

Uczniowie mieli okazję odwiedzić teren odebranej właśnie inwestycji Scala Apartamenty w Śródmieściu Gdańska oraz zrealizować nasadzenia w ramach zaprojektowanego dla tego obszaru ogrodu deszczowego. Zadaniem ogrodów deszczowych jest gromadzenie wód opadowych. To ważne, zwłaszcza w okresach bezdeszczowych, bo w ten sposób podnosi się wilgotność powietrza, a to poprawia mikroklimat. Ten typ ogrodów doskonale spisuje się więc w przestrzeniach miejskich. Wymaga jednak zastosowania konkretnych roślin. – Projekt zieleni na terenie inwestycji Scala Apartamenty zakłada zielono-fioletowo-białą kolorystykę, gęste i naturalistyczne nasadzenia oraz wykorzystanie roślin zadarniających. Uczniowie wykonali nasadzenia ok. 80 roślin. Na wyznaczonym obszarze  mieli również możliwość wprowadzenia własnych aranżacji. – opowiada Bożena Szydłowska Kierownik ds. Projektowania i Budowy Ogrodów.

Lekcja pokazowa to efekt nawiązanej dwa lata temu współpracy patronackiej pomiędzy Moderna Holding a Szkołą Architektury Krajobrazu. Jej celem jest umożliwienie poszerzania teoretycznej wiedzy o praktyczne umiejętności pod okiem ekspertów Moderna Garden. Absolwenci szkoły otrzymują również szansę na zatrudnienie w przyszłości w szeregach Moderny.

Dziękujemy za to spotkanie!

DSC00419

DSC00418

DSC00407

DSC00396

Powiązane wiadomości

Skontaktuj się w sprawie lokalu

Wymagane jest wypełnienie tego pola.

Wymagane jest wypełnienie tego pola.

Wymagane jest wypełnienie tego pola.

toggle Rozwiń Zwiń

Twoja wiadomość została wysłana. Dziękujemy!

Dziękujemy za wysłanie wiadomości
Wkrótce jeden z naszych doradców skontaktuje się z Państwem