Aktualności

Zielona aranżacja Moderny w Sopocie

29/07/2022

Sopocka cukiernia KAISER Patisserie znana z wyrobów, które same w sobie są dziełami sztuki cukierniczej, zyskała nowy ogródek. Dzięki niemu lody, ciastka czy makaroniki możemy jeść na zewnątrz, w otoczeniu nie mniej zaskakującym, niż samo wnętrze lokalu. Koncepcję aranżacji przygotowała pracownia Moderna Garden.

Żywa zieleń tłumi miejski hałas, oczyszcza powietrze, osłania od kurzu i wpływa na wilgotność powietrza, ale przede wszystkim upiększa miejski krajobraz oraz wycisza zmysły, ułatwiając odpoczynek. Szczególnie w upalne letnie dni, relaks w kawiarnianym ogródku pełnym soczystej zieleni, wydaje się zdecydowanie lepszy, niż spędzanie czasu w sterylnych klimatyzowanych pomieszczeniach.

Świadomi tego właściciele gastronomii, dwoją się i troją, by trójmiejskie ogródki zapraszały turystów swoim wyglądem. Od lipca odwiedzający sopocką cukiernię KAISER Patisserie mogą raczyć się kawą, herbatą lub starannie wyselekcjonowanymi alkoholami w nowym, zielonym otoczeniu.  Zagospodarowany został taras oraz przestrzeni wokół niego.

– Jako centralny punkt wybraliśmy miejsce w kształcie koła wycięte w granitowych płytach, zaprojektowane jako przestrzeń do nasadzenia. Posadzona została tam Sosna Formowana która stanowi soliter i punkt rozpoznawczy ogródka z daleka przyciągający wzrok – opowiada o zmianach Bożena Szydłowska z pracowni Moderna Garden.

MicrosoftTeams-image (21)

Fot. Szymon Nadolny

Nasadzenia wokół tarasu to luźno posadzone byliny, trawy ozdobne i rośliny jednoroczne które będą kwitły aż do późnej jesieni, uzupełnione przez cisy które pozostaną zielone przez zimę. Zgodnie z założeniami twórców, nowy ogród ma działać na wiele zmysłów: schody tarasu sprawiają wrażenie lewitujących; posadzone rośliny wyrastają miedzy nimi otulając je.

MicrosoftTeams-image (22)

Fot. Szymon Nadolny

– Między stolikami na zewnątrz ustawiliśmy donice w których pojawiły się brzozy o intensywnie białej korze, podsadzone ozdobnymi trawami i kwitnącymi krzewami. Dzięki temu, przebywające tam osoby nie tylko słyszą szum otaczającej je zieleni, ale również wszechobecny zapach kwitnących tu kwiatów – opisuje Bożena Szydłowska.

MicrosoftTeams-image (23)

Fot. Szymon Nadolny

Powiązane wiadomości

Skontaktuj się w sprawie lokalu

Wymagane jest wypełnienie tego pola.

Wymagane jest wypełnienie tego pola.

Wymagane jest wypełnienie tego pola.

toggle Rozwiń Zwiń

Twoja wiadomość została wysłana. Dziękujemy!

Dziękujemy za wysłanie wiadomości
Wkrótce jeden z naszych doradców skontaktuje się z Państwem