Chronos
Warszawa, al. Solidarności 153
Nowe apartamenty na Woli w sprzedaży.
Sylwetka Chronosa uzupełniająca pierzeję wprowadza uporządkowany rytm. Regularny podział elewacji oddaje dawne dostojeństwo tej części miasta. Lekko wycofane najwyższe kondygnacje zachowują naturalną linię pierzei, a wyraziste odróżnienie dwóch pierwszych kondygnacji oddaje styl typowych warszawskich kamienic.
Stopniowo uspokaja się zróżnicowana tektonika jego elewacji oraz efekt trójwymiarowości powstały w wyniku gry światłocienia. Stonowane rozrzeźbienie wycisza wyraźne różnice w płaszczyznach i podkreśla kontrast różnych faktur. Ostatnia kondygnacja budynku jest wycofana w stosunku do lica niższych poziomów, a horyzontalne podkreślenia łagodzą rytmiczność podziałów.
Za koncepcję architektoniczną odpowiada zespół architektów Moderna Design.
Architektura, której świetność nie przemija. Dobry smak, który pozostaje wiecznie aktualny.
Na wyższych kondygnacjach umożliwia podziwianie wyjątkowego widoku na zieleń pobliskich drzew złączonych z sylwetkami warszawskich wieżowców Śródmieścia i Woli.
Grafitowe korytarze z miękką wykładziną na podłodze i trwałą tapetą winylową na ścianach.
Najważniejszym celem projektantów było stworzenie eleganckiej kreacji. W wysmakowanej, wiecznie aktualnej, dostojnej i reprezentacyjnej formie modernistycznego funkcjonalizmu. To harmonia bez wybujałych zdobień i stylistycznej galanterii.
Biznes na Woli był od zawsze, lecz ostatnie lata przyniosły ogromny wzrost. Obecnie już 25% powierzchni biurowej w Warszawie znajduje się właśnie tu. Chronos zlokalizowany jest w równej odległości od Ronda Daszyńskiego i Ronda ONZ, przy których skoncentrowane są biurowe drapacze chmur na Woli. Bez względu na ruch uliczny, o każdej porze, można tam dotrzeć w 5 do 12 minut autem, 5 minut rowerem lub hulajnogą elektryczną oraz 15 minut pieszo.
Nie można go wydobyć. Nie można go zgromadzić. Nie daje się go przenieść, zatrzymać, oddać, ani przyjąć w bezpośredniej formie. Dla ludzi zamożnych staje się nową walutą. Dlatego tak cenne jest bycie w punkcie, umożliwiającym łatwe dotarcie do wszystkich najważniejszych miejsc. Bliskość to niezależność od czwartego wymiaru.
To najdynamiczniej rozwijająca się część Warszawy, która na przestrzeni wieków zmieniała się wielokrotnie. Obecnie to biznesowo-kulturalna kolebka warszawskiego stylu, różnorodności oraz kontrastów. Z jednej strony nawołuje do pamięci historycznej, bez której nie byłoby jej tożsamości, poprzez liczne instytucje, jak Muzeum Powstania Warszawskiego czy Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN.
Z drugiej rozwija się w niesłychanym tempie w pogoni za nowoczesnością. Już dzisiaj 25% całej przestrzeni biurowej zlokalizowana jest właśnie na Woli. To tutaj wznosi się szklany kompleks biznesowy Warsaw Spire, Trade Tower, Prime czy Q22. W ich wzniosłości odbijają się aspiracje stolicy do wielkości, a myśli mimowolnie przywodzą nowojorski Manhattan, luksusowy Dubaj czy modny Londyn.
Niegdyś istniały tutaj zakłady brązownicze, później rozbudowywane i znane jako Towarzystwo Akcyjne Fabryk Metalowych „Norblin, Bracia Buch i T. Werner”. Przedsiębiorstwo zaliczane było do grupy sześciu największych w branży metalowej na terenie Królestwa Polskiego. Pomimo zniszczeń wojennych fabryka przetrwała, jednak z biegiem lat zmieniała swoje przeznaczenie.
W 2017 roku rozpoczęła się rewitalizacja pofabrycznych terenów. Powstał wielofunkcyjny kompleks, który doskonale wpisał się w klimat szybko rozwijającej się Woli, szanując jednocześnie jej bogatą historię. Obszar, który przez lata był zaniedbaną perłą poprzemysłowej architektury, przekształcił się w nowoczesną część miasta z biurami, sklepami, restauracjami oraz kawiarniami.
Z Chronosa dotrzesz tutaj w 10 minut spacerem.
apartamentów
lokali komercyjnych
kondygnacji nadziemnych
kondygnacje podziemne
Reprezentacyjny charakter miejsca został podkreślony ogromnymi taflami szkła, wysmakowanym oświetleniem oraz wyłożeniem całej strefy wejścia kamieniem naturalnym. We wnętrzu znajduje się stanowisko concierge.
Kamień naturalny o różnych strukturach i kolorach dopełniony jest ciemnym dębem. Faktury we wnętrzu zmieniają się symbolizując upływ czasu. Detal jest znakiem nowoczesności – przestrzeń uzupełnia oświetlenie ledowe oraz subtelne elementy metalowe. Przez strefę wejścia można przejść niespiesznie, bo szybkobieżna winda poruszająca się z prędkością 1,6 m/s prędko dowiezie na górę. Do stylowych grafitowych korytarzy z miękką wykładziną na podłodze i trwałą tapetą winylową na ścianach.
Podział na dwie odrębne strefy tworzy opozycję między sferą prywatną i publiczną, dzienną i nocną, służbową i rodzinną, co umożliwia cieszenie się pełnią życia w zrównoważony i funkcjonalny sposób.
Parter oraz antresola tworzą dwie płaszczyzny, które przylegając do siebie, harmonijnie odpowiadają za odmienne funkcje. Piętro idealnie nadaje się do stworzenia prywatnego azylu, gdzie znajdują się intymne przestrzenie, takie jak sypialnia, łazienka oraz garderoba. To strefa relaksu i wyciszenia, sprzyjająca odpoczynkowi po intensywnym dniu.
Model M dostępny w Chronosie. Wykończenie pod klucz w dwóch ponadczasowych stylach, które zostały zaprojektowane tak, aby współgrać z pełną gamą aranżacji.
Model M to podwyższony standard wykończenia pod klucz Moderny. W inwestycji Chronos, Model M jest dodatkową opcją, w której apartament będzie miał m.in. wygładzone i pomalowane ściany, ułożone podłogi i listwy, zamontowane drzwi, wykonaną łazienkę wraz z białym montażem i kuchnię ze sprzętem AGD.
Sprzedaż apartamentów