Chronos

Warszawa, al. Solidarności 153

Chronos

Warszawa, al. Solidarności 153

Jakby był tu od zawsze

Apartamenty Wola, Warszawa

Poznaj inwestycję

Apartamenty Chronos na warszawskiej Woli to ponadczasowa elegancja w atrakcyjnej biznesowej lokalizacji, w której liczy się każda minuta. Czystość i estetyka nowoczesnego modernizmu z elewacją z kamienia sprzed 145 milionów lat.

Chronos uzupełni pustą przestrzeń ulicy. Wypełni lukę po istniejącej tu dawniej kamienicy. W naturalny, dostojny i elegancki sposób. Tak, jakby po prostu powinien tu być.

Sylwetka Chronosa uzupełniająca pierzeję wprowadza uporządkowany rytm. Regularny podział elewacji oddaje dawne dostojeństwo tej części miasta. Lekko wycofane najwyższe kondygnacje zachowują naturalną linię pierzei, a wyraziste odróżnienie dwóch pierwszych kondygnacji oddaje styl typowych warszawskich kamienic.

Chronos-Apartamenty-Solidarnosci-153-1

Chronos-elwacja

Chronos-przeszklenia

Chronos-wnetrza

1 2 3

Kamienna elewacja trwalsza niż czas. Czystość, elegancja i estetyka nowoczesnego modernizmu.

Architektura, której świetność nie przemija. Dobry smak, który pozostaje wiecznie aktualny.

Południowa strona Chronosa przez duże przeszklenia, balkony, loggie i tarasy ze szklanymi balustradami rozświetla wnętrza apartamentów.

Na wyższych kondygnacjach umożliwi podziwianie wyjątkowego widoku na zieleń pobliskich drzew złączonych z sylwetkami warszawskich wieżowców Śródmieścia i Woli.

Faktury we wnętrzu zmieniają się symbolizując upływ czasu.

Grafitowe korytarze z miękką wykładziną na podłodze i trwałą tapetą winylową na ścianach.

Ponadczasowy styl

W nowoczesny, ale stonowany sposób nawiązuje do stylistyki dawnych kamienic.

Najważniejszym celem projektantów było stworzenie eleganckiej kreacji. W wysmakowanej, wiecznie aktualnej, dostojnej i reprezentacyjnej formie modernistycznego funkcjonalizmu. To harmonia bez wybujałych zdobień i stylistycznej galanterii.

Chronos-Apartamenty-Solidarnosci-153-2

Era biznesu

Porównywana do londyńskiego City i nowojorskiego Manhattanu biznesowa część Woli to już 1,7 mln metrów kwadratowych powierzchni biurowej.

Biznes na Woli był od zawsze, lecz ostatnie lata przyniosły ogromny wzrost. Obecnie już 25% powierzchni biurowej w Warszawie znajduje się właśnie tu. Chronos zlokalizowany jest w równej odległości od Ronda Daszyńskiego i Ronda ONZ, przy których skoncentrowane są biurowe drapacze chmur na Woli. Bez względu na ruch uliczny, o każdej porze, można tam dotrzeć w 5 do 12 minut autem, 5 minut rowerem lub hulajnogą elektryczną oraz 15 minut pieszo.

Gdy liczy się każda minuta

Każdy w pewnym momencie doceni wygodę życia w sercu wydarzeń. To kwestia czasu. Chronos to miejsce dla ludzi ceniących każdą chwilę. Zawsze punktualnie. Nie tracąc ani minuty.

Nie można go wydobyć. Nie można go zgromadzić. Nie daje się go przenieść, zatrzymać, oddać, ani przyjąć w bezpośredniej formie. Dla ludzi zamożnych staje się nową walutą. Dlatego tak cenne jest bycie w punkcie, umożliwiającym łatwe dotarcie do wszystkich najważniejszych miejsc. Bliskość to niezależność od czwartego wymiaru.

 • Kilka minut do stacji metra Rondo ONZ, Rondo Daszyńskiego i Ratusz Arsenał
 • 800 metrów do Warsaw Spire, blisko do pozostałych największych biurowców warszawskiej Woli
 • 7 minut autem do Starego Miasta, Ogrodu Saskiego oraz Ogrodu Krasińskich
 • 10 minut pieszo do Hali Mirowskiej i Parku Mirowskiego
 • 7 minut autem do Pałacu Kultury, dworca Warszawa Centralna, Parku Świętokrzyskiego i Złotych Tarasów
 • Ponad 90 restauracji i kawiarni w promieniu kilometra

Każda chwila jest istotna

To miejsce dla ludzi ceniących każdą chwilę, którzy lubią bliskość oraz dostępność szerokiego wachlarza możliwości. Wola jest dzisiaj doskonałym przykładem możliwości.

To najdynamiczniej rozwijająca się część Warszawy, która na przestrzeni wieków zmieniała się wielokrotnie. Obecnie to biznesowo-kulturalna kolebka warszawskiego stylu, różnorodności oraz kontrastów. Z jednej strony nawołuje do pamięci historycznej, bez której nie byłoby jej tożsamości, poprzez liczne instytucje, jak Muzeum Powstania Warszawskiego czy Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN.

Z drugiej rozwija się w niesłychanym tempie w pogoni za nowoczesnością. Już dzisiaj 25% całej przestrzeni biurowej zlokalizowana jest właśnie na Woli. To tutaj wznosi się szklany kompleks biznesowy Warsaw Spire, Trade Tower, Prime czy Q22. W ich wzniosłości odbijają się aspiracje stolicy do wielkości, a myśli mimowolnie przywodzą nowojorski Manhattan, luksusowy Dubaj czy modny Londyn.

DSC09661

Mały-Dubaj-Panorama

Fabryka-Norblina-Panorama

Browary-Warszawskie-Panorama

1 2 3

Dwie strefy czasowe

Pomiędzy tymi światami wyrasta przestrzeń do życia i jego celebracji, która została przywrócona miastu w postindustrialnym wydaniu Fabryki Norblina.

Niegdyś istniały tutaj zakłady brązownicze, później rozbudowywane i znane jako Towarzystwo Akcyjne Fabryk Metalowych „Norblin, Bracia Buch i T. Werner”. Przedsiębiorstwo zaliczane było do grupy sześciu największych w branży metalowej na terenie Królestwa Polskiego. Pomimo zniszczeń wojennych fabryka przetrwała, jednak z biegiem lat zmieniała swoje przeznaczenie.

W 2017 roku rozpoczęła się rewitalizacja pofabrycznych terenów. Powstał wielofunkcyjny kompleks, który doskonale wpisał się w klimat szybko rozwijającej się Woli, szanując jednocześnie jej bogatą historię. Obszar, który przez lata był zaniedbaną perłą poprzemysłowej architektury, przekształcił się w nowoczesną część miasta z biurami, sklepami, restauracjami oraz kawiarniami.

Z Chronosa dotrzesz tutaj w 10 minut spacerem.

DSC09373

Metryka inwestycji

108

apartamentów

6

lokali komercyjnych

7

kondygnacji nadziemnych

2

kondygnacje podziemne

Charakterystyka wykończenia

 • wyższa niż standardowa wysokość lokali mieszkalnych od 270 do 380 cm
 • doprowadzenie klimatyzacji do lokali mieszkalnych
 • okna na pełną wysokość lokalu
 • wysoka jakość rozwiązań w zakresie izolacyjności akustycznej budynku
 • monitoring części wspólnych
 • 138 miejsc dla rowerów

Wrażenie od pierwszej chwili

Imponujące wysokie przeszklenia parteru Chronosa przyciągają wzrok i wraz z pierwszym spojrzeniem wzbudzają uznanie.

Reprezentacyjny charakter miejsca został podkreślony ogromnymi taflami szkła, wysmakowanym oświetleniem oraz wyłożeniem całej strefy wejścia kamieniem naturalnym. We wnętrzu znajduje się stanowisko concierge.

Chronos-Apartamenty-Solidarnosci-153-3

Pora na naturalność

We wnętrzach Chronosa przywitają nas materiały, których człowiek używa od zawsze – kamień i drewno.

Kamień naturalny o różnych strukturach i kolorach dopełniony jest ciemnym dębem. Faktury we wnętrzu zmieniają się symbolizując upływ czasu. Detal jest znakiem nowoczesności – przestrzeń uzupełnia oświetlenie ledowe oraz subtelne elementy metalowe. Przez strefę wejścia można przejść niespiesznie, bo szybkobieżna winda poruszająca się z prędkością 1,6 m/s prędko dowiezie na górę. Do stylowych grafitowych korytarzy z miękką wykładziną na podłodze i trwałą tapetą winylową na ścianach.

Chronos-Apartamenty-Solidarnosci-153-5

Korzystaj szybciej

Model M dostępny w Chronosie. Wykończenie pod klucz w dwóch ponadczasowych stylach, które zostały zaprojektowane tak, aby współgrać z pełną gamą aranżacji.

Model M to możliwość zamieszkania już w dniu odbioru apartamentu, oszczędność czasu i nerwów, ograniczenie uciążliwości długotrwałych sąsiedzkich remontów oraz szybszy zwrot z inwestycji, w przypadku zakupu pod wynajem.

W inwestycji Chronos Model M jest dodatkową opcją, w której już w momencie odbioru apartament będzie miał m.in. wygładzone i pomalowane ściany, ułożone podłogi i listwy, zamontowane drzwi, wykonaną łazienkę wraz z białym montażem i kuchnię ze sprzętem AGD.

01

Elegant

Minimalistyczna prosta forma z dominantą bieli i czerni.

Moderna_Chronos_MP01_02-kopia

02

Nordic

Skandynawska funkcjonalna elegancja, pełna światła.

Moderna_Chronos_MP01_02-kopia 2

Warto się z nami spotkać

Wymagane jest wypełnienie tego pola.

Wymagane jest wypełnienie tego pola.

Wymagane jest wypełnienie tego pola.

toggle Rozwiń Zwiń

Twoja wiadomość została wysłana. Dziękujemy!

Dziękujemy za wysłanie wiadomości
Wkrótce jeden z naszych doradców skontaktuje się z Państwem

Sprzedaż apartamentów

Inwestycje warte poznania

Poznaj lepiej naszą ofertę

Skontaktuj się w sprawie lokalu

Wymagane jest wypełnienie tego pola.

Wymagane jest wypełnienie tego pola.

Wymagane jest wypełnienie tego pola.

toggle Rozwiń Zwiń

Twoja wiadomość została wysłana. Dziękujemy!

Dziękujemy za wysłanie wiadomości
Wkrótce jeden z naszych doradców skontaktuje się z Państwem