Aktualności

Dwa poziomy stylu oraz funkcjonalizmu w inwestycji Chronos

05/02/2024

Apartamenty Chronos na warszawskiej Woli to nie tylko ponadczasowa elegancja w atrakcyjnej biznesowej lokalizacji, ale także unikalne mieszkania, które doskonale wpisują się w charakter budynku, jak i samej dzielnicy. Tak, jak miasto łączy w sobie różne przestrzenie oraz potrzeby, tak samo dwupoziomowe apartamenty przy Alei Solidarności łączą różne aspekty życia: tego najbardziej prywatnego z zawodowym i publicznym. Współczesny design wnętrz nawiązuje tutaj subtelny dialog z ponadczasową sylwetką oraz stylem modernistycznego funkcjonalizmu, w którym ponad wymyślne kompozycje stawia się harmonię oraz wyraźne podziały.

Chronos Apartamenty Warszawa 9

Inwestycja Chronos na warszawskiej Woli

Projektem kieruje idea czystości i estetyki nowoczesnego modernizmu. Elewacja z kamienia sprzed 145 milionów lat tworzy niepowtarzalną bryłę wypełniającą lukę po dawnej kamienicy. Regularny podział elewacji oddaje dawne dostojeństwo tej części Warszawy. Lekko wycofane najwyższe kondygnacje zachowują naturalną linię pierzei, a wyraziste odróżnienie dwóch pierwszych kondygnacji nawiązuje do typowych warszawskich kamienic.

Mieszkanie z antresolą w opisywanej inwestycji to przestrzeń atrakcyjna i nowoczesna. Na parterze znajduje się łazienka oraz otwarta przestrzeń z korytarzem, kuchnią oraz salonem. Spokojne odcienie zieleni, podkreślone wyrazistymi kolorystycznymi akcentami, uzupełnione zostały o elegancję czarnego forniru.

W salonie zdominowanym przez klasyczny design sofy Ligne Roset Togo, obudowa ściany za zabudową kuchenną z ciemnego lustra, rozprasza światło, powiększając optycznie przestrzeń. Intrygującymi akcentami są tutaj: szklane stoliki Miniforms Soda oraz obudowa okapu z płytek w kolorze kobaltowym.

Na antresolę prowadzą stalowe schody o intrygującej formie w kolorze zgaszonej zieleni. Jest to stonowana strefa wypoczynku i pracy. Sypialnia z łóżkiem Minotti Tatlin Soft i prostym, minimalistycznym biurkiem tworzy harmonijną, wysmakowaną przestrzeń. Obok znajduje się funkcjonalna garderoba w formie kubika z czarnego forniru i szkła ornamentowego w prążki na części frontów.

Ściana przy schodach, wykończona została strukturalnym tynkiem, której nieregularną fakturę uwydatnia klimatyczne światło pochodzące z pomarańczowych szklanych kinkietów. To miejsce, gdzie nowoczesny design spotyka się z ponadczasowym stylem, harmonizując z ideą Apartamentów Chronos na warszawskiej Woli.

Mieszkania dwukondygnacyjne nadal stanowią zaledwie kilka procent rynku w Polsce, dlatego ich unikatowość sprawia, że stały się synonimem prestiżu. Każde piętro może stanowić odrębną przestrzeń, np. antresola zaadaptowana na potrzeby najbardziej prywatne z sypialnią oraz garderobą czy gabinetem, a poniżej strefa codziennego użytku z jadalnią, salonem, gdzie toczy się życie rodzinne oraz towarzyskie.

Chronos to kolejny projekt, w którym projektanci wychodzą naprzeciw potrzebom najbardziej wymagających klientów, marzących o posiadaniu własnego lokum na kształt poziomowych domków jednorodzinnych, ale z łatwym i szybkim dostępem do wszelkich udogodnień wynikających z doskonałej lokalizacji inwestycji w przestrzeni miejskiej. Wcześniej tego typu układ mieszkań sprawdził się doskonale w Oliwskim Parku, za którego zaprojektowanie odpowiadają architekci z biura Moderna Design.

Powiązane wiadomości

Skontaktuj się w sprawie lokalu

Wymagane jest wypełnienie tego pola.

Wymagane jest wypełnienie tego pola.

Wymagane jest wypełnienie tego pola.

toggle Rozwiń Zwiń

Twoja wiadomość została wysłana. Dziękujemy!

Dziękujemy za wysłanie wiadomości
Wkrótce jeden z naszych doradców skontaktuje się z Państwem