Aktualności

Inwestycja Moderny nominowana do europejskiej nagrody

29/02/2024

Kameralna biurowa kamienica „Oliwa 501” zaczyna powoli tętnić życiem w sercu najpiękniejszej dzielnicy Gdańska – Oliwie. Budynek znalazł już także uznanie w oczach niezależnych ekspertów branżowych. Inwestycja Moderny została nominowana w międzynarodowym konkursie „Life Challenge 2024”, którego finał odbędzie się w słoweńskiej Lublanie.

DSC01662-HDR

„Oliwa 501” została nominowana w kategorii budynków niemieszkalnych (nowych).

Konkurs ma za zadanie wyłonić najciekawsze, najlepsze elewacje spośród ponad 300 projektów ze wszystkich krajów stowarzyszonych w Baumit. „Europejska Fasada” wybierana jest w 6 różnych kategoriach: budynek jednorodzinny, wielorodzinny, niemieszkalny, budynek po termomodernizacji, budynek zabytkowy po renowacji oraz stunned by texture.

Oliwa 501” została nominowana w kategorii budynków niemieszkalnych. Jej unikatowość związana jest między innymi z elewacją, która została wykonana z wapienia jurajskiego pochodzącego z niemieckiego regionu Bawarii. Część elewacji „Oliwy 501” zyskała dzięki niemu ponadczasowego sznytu oraz elegancji, a wprawne oko wypatrzy w jej fakturze drobne intruzje, czyli pradawne skamieniałości.

Konkurs Baumit Life Challenge jest największym tego typu wydarzeniem w Europie. Pierwsza edycja odbyła się w Wiedniu w 2014 roku. Cyklicznie, w odstępach dwuletnich, fachowe grono ekspertów przygląda się najbardziej wyjątkowym fasadom w całej Europie, po czym wyłaniani są laureaci w sześciu kategoriach oraz zwycięzca nagrody głównej Life Challenge Award – za najwyższe osiągnięcia w dziedzinie projektowania fasad.

Na projekt można również oddawać głosy, do czego serdecznie zachęcamy:

https://baumit.pl/lifechallenge2024/projects/non-residential/4850/oliwa-501?year=2024

Rozstrzygnięcie za niecałe 3 miesiące w Lublanie.

Powiązane wiadomości

Skontaktuj się w sprawie lokalu

Wymagane jest wypełnienie tego pola.

Wymagane jest wypełnienie tego pola.

Wymagane jest wypełnienie tego pola.

toggle Rozwiń Zwiń

Twoja wiadomość została wysłana. Dziękujemy!

Dziękujemy za wysłanie wiadomości
Wkrótce jeden z naszych doradców skontaktuje się z Państwem